Кількість
|
Вартість
|
||
|
Струбцини купити в Обухові
Струбцини - безмовні герої майстерні. Чи не ріжуть, не розточують, не згладжують, не формують, не фіксують, не обробляють, але вони надійно утримують заготівлю, оскільки інші інструменти не зможуть. Через величезну кількість доступних затискачів буває складно вибрати ті, які підходять для конкретного завдання. Скріплювальні деталі під час склеювання та як додаткова пара рук у майстерні, затискачі є важливою частиною будь-якої колекції столярних інструментів.
Анатомія струбцини
Незважаючи на безліч доступних стилів, всі затискачі мають ті самі основні частини. Робота проводиться між двома губками, одна з яких зазвичай фіксується, а інша рухома.
Саме ця рухлива губка регулюється та затягується для створення бажаного затискного тиску на виріб. Є різні методи затягування цієї рухливої щелепи.
Багато затискачів мають різьблення з поворотною ніжкою на кінці, в той час як інші затискачі мають механізми, що закривають, активовані кулачком або храповим механізмом.
Встановлюються на стрижні, балці, що надає міцності при затиску. Деякі стрижні мають профіль I, T і K, який надає додатковий опір вигину під навантаженням. У разі затискачів C або G балка та кулачки виковані, відлиті як єдине ціле.
Особливості, які слід враховувати при покупці струбцини
1. Щелепи
Щелепи - єдині частини струбцини, які контактують із поверхнею, їх важливо враховувати при виборі правильного затиску. Весь тиск, що чиниться струбциною, передається на виріб через затискні поверхні губок. Якщо ці грані маленькі, то тиск концентрується на невеликій площі, і це може призвести до пошкодження виробу, якщо його безпосередньо затискати. Великі грані з меншою ймовірністю викличуть вм'ятини, оскільки вони розподіляють тиск на широку площу, але не забезпечують високий тиск затискача точками затискача менших затискних поверхонь.
2. Глибина горла
Глибина горловини визначає, наскільки далеко затискач простягається над виробом. Для вузьких робіт це не проблема, однак для забезпечення рівномірного розподілу тиску по заготівлі на широких деталях затискач повинен мати можливість проникати в деталь, що обробляється, на достатню відстань.
3. Механізм/дія
Сам затискний механізм впливає на те, який тиск може бути на затискач, впливає на час, необхідний для зачеплення. З різьбовими стрижневими механізмами можуть розгортатися довше, але комбінація стрижня або вигнутої рукоятки на різьбленні дозволяє щільно закручувати затискач при високому тиску. Механізм швидкого впливу має важільну систему перемикання передач, яка штовхає рухливу щелепу до роботи. Заблокований храповим механізмом, який можна відключити, натиснувши на гачок спуску, коли потрібно зняти затискач.
4. Вага
При виборі затискачів для проекту важливо враховувати вагу, яка буде використовуватися. Для дрібних, тендітних збирання знадобляться легкі затискачі, ніж для масивних елементів, як панель. Якщо збірка буде підтримувати частину або всю вагу затискачів, необхідно переконатися, що ця додаткова сила не призведе до скручування повзучості складання.
5. Тиск затиску
Різні затискачі здатні чинити різний тиск. Величина необхідного тиску залежить, від того, наскільки деталі, що добре затискаються, підходять одна до одної. Для ідеально підігнаного пазового, шипоподібного з'єднання потрібно менше зусилля затиску, ніж для з'єднання «край до краю», і це відображено в затискачах, які застосовуватиме для цих завдань.
Якого розміру струбцину вибрати?
На це питання справді немає простої відповіді. Зрештою, все залежить від того, над яким типом проекту збираєтеся працювати. Якщо збираєтеся працювати над проектами, які включають склеювання за допомогою гнуття деревини, вам знадобляться десятки затискачів (можливо, затискачі C або F), щоб забезпечити постійний тиск протягом усієї роботи.