Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні:     08:00–19:00

Сб - Нд:  08:00–17:00

0
Мій кошик

Стамески

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Стамески, що це таке?

Стамески використовувалися у різних формах протягом тисячоліть. Однак, незважаючи на різноманітність типів, основні принципи використання залишаються незмінними.

Цей ручний інструмент має відмінну ріжучу кромку, яка спеціально призначена для різьблення та різання твердих матеріалів, таких як дерево, камінь та метал. Долота є ключовими компонентами багатьох майстерень та наборів інструментів, найчастіше затребувані у деревообробці та кладці професіоналами, любителями.

Долота можуть виготовлятися з широкого спектру матеріалів, включаючи хром, ванадій, сталь та ковану сталь. Найменшого розміру особливо добре підходять для складної обробки дерева, а більшого розміру для видалення великих ділянок деревини.

Види

Існує кілька типів, кожен з яких найкраще підходить для різноманітних застосувань. Нижче описано деякі з поширених типів долот.

  • Цегляні. Відомі як бурові долота спеціально розроблені для розтріскування, а не для прорізання твердих матеріалів. Мають широке лезо, що дозволяє ефективно розколювати поверхні, такі як цегляні блоки. Вони відносно прості у використанні за умови, що лезо залишається плоским під час розтріскування. Зазвичай мають формовані ручки, їх можна надійно утримувати під час експлуатації.
  • Стамески для кам'яної кладки. Для різання цегли, цементних блоків та шлакобетону. Їх можна використовувати для видалення надлишків розчину. Долота мулярів мають тупу голівку для розламування та заклинювання матеріалів. Цей тип включає ручку захисту користувача, оскільки ці інструменти відносно важкі.
  • Зубила по бетону зазвичай застосовуються для точних прорізів у бетоні. Мають ручку та міцне лезо зі скошеною кромкою, що прорізає бетон із додатком сили молотка.
  • Холодні стамески, виготовлені із загартованої сталі, спеціально створені для різання холодних металів. Це метали, які не нагріваються нагрівальними пальниками, кузнями та іншими пристроями. Оскільки для формування металу використовуються холодні стамески, вони мають менш гострий кут із гострою частиною леза, ніж стандартне долото для деревообробки. Ріжуча кромка міцна, але не така гостра. Більшість виготовляється зі сталі, але деякі можуть бути з берилієвої міді, особливо під час підготовки до ситуацій, пов'язаних з використанням іскробезпечних інструментів.
  • Для деревообробки можна використовувати для різних цілей, наприклад, у виробництві якісних меблів. Тим не менш, слід виявляти обережність, оскільки існує безліч підтипів стамески для деревообробки, і важливо вибрати правильний тип відповідно до вимог.

Найменші різновиди стамески для деревообробки підходять для створення складних дерев'яних деталей, тоді як інструменти більшого розміру найкращі для видалення значних ділянок деревини. Зазвичай у одному проекті використовуються інструменти різних розмірів, спочатку великі долота, потім менші інструменти з виконання завдань. Для обробки кишені із дерева потрібні тверді стамески. Вони мають плоскі сторони під кутом 90 градусів та підходять для хонінгування у важкодоступних місцях.

Як використовувати стамеску

Слід враховувати додаткові фактори, такі як розмір долота та форма леза.

Роботу необхідно починати із загального огляду долота, щоб переконатися, що воно перебуває у хорошому стані. Для перевірки площинності леза використовуйте косинець. Можливо, потрібно заточити долото, щоб забезпечити його надійний захист протягом усього процесу.

Коли сам інструмент упорядкований, можна взяти лінійку і столярний косинець, щоб виміряти площу поверхні, глибину, яку потрібно видалити під час процесу довбання. Потім приступайте до затискача деревини, щоб вона залишалася повністю стійкою під час довбання.

Щоб зробити невелике заглиблення під час роботи з деревом, долото потрібно розташовувати під кутом 90 градусів. Потім дерев'яним молотком ударити по стамесці і вирізати потрібну кількість деревини. Зубило необхідно тримати так, щоб скошена кромка знаходилася ближче до дерева.

Далі приступайте до роботи долотом по текстурі. Надрізану ділянку сколюйте, поки деревина всередині контуру не буде витягнута до необхідного рівня. Виявляйте обережність.

Стамески для обрізання стружки хороші для роботи з дерева, що вимагає високого рівня складності та точності. Процес чищення передбачає поступове розгладжування та видалення поверхневих шарів. Після того, як деревина буде надійно закріплена на верстаті або лещатах, одну руку слід утримувати на лезі стамески, а інший - на ручці. Зазвичай для фіксації та напряму долота використовується не домінуюча рука. Нижня частина стамески має бути у контакті з деревом протягом усього процесу. Пилки слід повторювати поступово, доки не буде вилучено бажану кількість деревини.

Зубила для кам'яної кладки потрібні для надрізування, обрізання або придання форми таким матеріалам, як цегла та камінь. Підбирайте стамеску по каменю відповідної форми та ширини для конкретного завдання. Перед початком роботи рекомендується помітити вирубуваний матеріал олівцем або крейдою для бруківки. Потім уздовж цієї лінії можуть бути нанесені зарубки для підготовки до довбання. Зубило для кладки має бути встановлене перпендикулярно під кутом 90 градусів для точного входу в цеглу та камінь. Молоток сильно ударятиме по центру лінії рахунку, повторюючи процес доти, доки не буде рівний розрив.

Незалежно від конкретного типу долота, що розглядається, рекомендується тримати під рукою хонінгувальний камінь, щоб долото можна було заточувати при необхідності. Крім того, скіс можна заточувати та доопрацьовувати за допомогою шліфувального верстата. Як тільки це буде виконано, можна приступити до заточування та полірування стамески.

Вгору