Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні:     08:00–19:00

Сб - Нд:  08:00–17:00

0
Мій кошик

Вибір електрогенератора для будинку, дачі, підприємства чи інших цілей — це досить складний процес, для якого потрібний досвід та вміння розраховувати технічні параметри.

Пристрій та принцип роботи генератора електричного струму

Конструкція та принцип роботи паливних електрогенераторів:

  1. Рама - сталевий каркас, на якому кріпляться всі елементи системи. Може оснащуватися колісним шасі, платформою для швидкого монтажу, амортизаторами та іншими елементами;
  2. Двигун внутрішнього згоряння. Пристрій, який виробляє механічну енергію, споживаючи бензин, дизельне паливо або газ;
  3. Альтернатор - компонент, який перетворює механічну енергію в електричний струм. Буває двох різних типів:
  • Синхронний. Використовує спеціальні ковзні контакти (щітки);
  • Асинхронний. Ця система працює за рахунок залишкової намагніченості ротора.

Види генераторів електроенергії за типом палива

Розрізняються генератори електричного струму за типом палива:

1. Дизельні станції. Генератори електроенергії з дизельними двигунами мають велику популярність на ринку. Це обладнання часто застосовується в місцях, де потрібне постійне, а не резервне джерело електроенергії, а також на об'єктах, де автономна система електричного живлення часто працює в безперервному режимі. Дизельне обладнання часто встановлюють у приватних будинках, у місцях, де відсутня центральна лінія електропередач.

Особливості та переваги дизельних генераторів:

  • Можливість експлуатації у безупинному режимі;
  • Великий робочий ресурс, який би тривалий термін експлуатації;
  • Економне споживання палива. При навантаженні двигуна 70% дизельні агрегати споживають у половину менше палива ніж бензинові аналоги;
  • Безпека експлуатації. Солярка набагато безпечніша за бензин, тому що не випаровується і не утворює вогненебезпечні пари.

2. Бензинові станції. Устаткування із бензиновим двигуном також широко застосовується на побутових, будівельних, сільськогосподарських та інших об'єктах. Такі генератори електрики компактніші і легші за аналоги, завдяки чому їх можна перевозити в багажнику або причепі легкового автомобіля. За допомогою бензинових електростанцій часто організовують польові та дорожньо-ремонтні роботи. Заходи просто неба, а також будівельні роботи побутових масштабів у місцях, де немає доступу до центральної лінії електропередач. Бензинові установки бувають двотактними та чотиритактними. Перший тип двигунів зазвичай встановлений на малопотужному обладнанні. Двотактні мотори мають свої переваги, проте чотиритактні вважаються більш сучасними, надійними та енергоефективними. Також для заправки двотактних двигунів необхідно використовувати суміш олії та бензину, у той час як у чотиритактних для цих технічних рідин передбачені різні відсіки.

Переваги бензинових генераторів світла:

  • Доступна вартість;
  • Простота техобслуговування та низька вартість запчастин;
  • низький рівень робочого шуму;
  • Можливість експлуатації у різних погодних умовах;
  • Гарантований запуск навіть при температурі повітря -20°C (у разі використання відповідного під даний температурний діапазон олії);
  • Компактні габарити та невелика вага;
  • Бензин досить просто знайти у будь-якому населеному пункті. Паливо завжди можна злити із бензобака власного легкового автомобіля;
  • Можливість експлуатації у приміщенні з працюючою витяжкою;
  • Проста система керування.

3. Газові станції. Газові генератори струму мають безліч переваг як у порівнянні з бензиновою технікою, так і з дизельною, проте таке обладнання краще використовувати на газифікованих ділянках, або в місцях, де є вільний простір для розміщення балонів зі стислим газом.

Переваги газових електричних станцій:

  • Електроенергія, яку виробляє генератор газового типу – найдешевша;
  • Великий робочий ресурс обладнання та простота техобслуговування;
  • Крім вироблення електрики, газова станція виробляє ще й тепло, яке можна використовувати для обігріву приміщення;
  • Висока енергоефективність обладнання, що перевищує у кілька разів ефективність бензинових та дизельних електричних станцій.

Також на ринку представлені комбіновані генератори електричного струму, які можуть використовувати різні види палива, проте таке обладнання має досить високу вартість. Перевагою таких генераторів енергії є поєднання надійності, зручності та економічності.

Як вибрати електрогенератор?

Перш, ніж купити електрогенератор, визначте основні критерії його вибору:

  1. Потужність. Вирішити який потрібний генератор електричного струму за потужністю для забезпечення електроенергією вашого об'єкта, необхідно підсумувати енергоспоживання всієї електричної техніки, яка працюватиме від генератора одночасно.
  2. Виконання. Залежно від місця експлуатації обладнання вам може знадобитися станції з різним типом корпусу. Відкриті — стандартні пристрої, які встановлюють у технічних приміщеннях. У кожусі — це паливний електричний генератор енергії, має нижчий рівень робочого шуму і здатний працювати просто неба так як є захист від вологи, пилу і сонячних променів. У контейнері - найнадійніші та захищені електростанції, які здатні стабільно працювати в різних погодно-кліматичних умовах.
  3. Тип охолодження. Якщо ви плануєте використовувати електричний генератор струму в інтенсивному режимі, краще зупинити вибір на станціях з рідинною системою охолодження. Вона набагато ефективніша за повітряну, обладнання з такою системою компактніше, має нижчий рівень робочого шуму.
  4. Тип запуску. Існує три найпоширеніші системи запуску двигуна електрогенератора. Ручний стартер для запуску двигуна оператор повинен застосувати фізичні зусилля, такий механізм встановлюють на малопотужне обладнання до 5 кВт. Електричний стартер - двигун запускається після натискання на кнопку або після повороту ключа. Автоматичний запуск — пристрій відстежує параметри основної мережі електропередач і у разі виникнення неполадок запускає ваше автономне джерело електроенергії, яке працюватиме до повного відновлення основної мережі.

Купити електрогенератор за гарною ціною, що буде засобом створення автономної електромережі, пропонує наш інтернет-магазин «Інструмент Центр». Електричні генератори широко застосовуються у всіх країнах і мають безліч переваг. Наведена вище інформація дозволить вам розібратися в основних аспектах вибору електрогенератора, проте якщо вам потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста, щоб купити електрогенератор в Україні, звертайтесь до менеджерів компанії Інструмент Центр.

Вгору