Кількість
|
Вартість
|
||
|
Що таке рулетка?
Це гнучкий інструмент, що використовується для вимірювання довжини, відстані, незамінний для багатьох галузей та робіт. Від виробництва одягу до столярних завдань, виробів та кам'яної кладки - вона є виключно популярним інструментом, доступним у різних типах, розмірах для будь-яких потреб та професій.
Незважаючи на різноманітність форм та функцій, більшість рулеток мають загальну базову структуру, яка включає пластикову, сталеву та тканинну смугу, на якій нанесено градуювання. Зазвичай мітки на жовтому фоні чорні та червоні, оскільки це найкраща колірна комбінація для полегшення читання.
Види
Різні завдання та середовища, в яких потрібна рулетка, визначать вибір серед великого діапазону інструментів, доступних на ринку. Існує безліч типів і конструкцій, які підходять для різних застосувань, від геодезії, столярних робіт до виробів.
При виборі правильної рулетки необхідно взяти до уваги різні аспекти: доступні типи, бюджет, середовище, в якому можна використовувати рулетку, та рівень точності, що вимагається від її застосування.
1. Матеріали:
Рулетки для шиття зазвичай виготовляються з м'якої тканини або пластикового скловолокна, щоб забезпечити поєднання точності та гнучкості при вимірі одягу, частин тіла.
Можуть бути у вигляді висувних, укладених у захисний контейнер або у вигляді стандартних рулонних.
Будівельні рулетки виготовляються із жорстких матеріалів, таких як скловолокно та сталь, які забезпечують довговічність, непроникність, стійкість до використання та пошкодження. Це ключові особливості при виборі найкращих рулеток для зйомки та будівництва, тому що в цих галузях, швидше за все, використовуватимуться в неоптимальних умовах.
Більшість геодезичних стрічок мають гачок, який обертається навколо предмета і закріплюється на землі, щоб легко відстежувати початкову точку, особливо при вимірі великих відстаней.
2. Система виміру:
Залежно від країни, де вони використовуються, на лезі рулетки можуть відображатися різні види поділів:
- метрична: використовується в більшості країн, довжина та відстань вимірюються в міліметрах, сантиметрах та метрах.
- Імперська: система, що сягає середньовіччя і названа на честь Британської імперії. Довжина вимірюється в дюймах, футах та ярдах.
Поширені стрічки відображають метричні та британські розміри на протилежних сторонах леза, щоб полегшити читання у всьому світі.
3. Довжина:
Довжина рулетки може відрізнятися залежно від професії та середовища, в якому вона використовується.
Короткі вимірювальні рулетки, відомі як кишенькові, в основному зустрічаються при пошитті одягу, вимірах тіла та при виготовленні предметів домашнього вжитку. У цих типах стрічок лезо зазвичай укладено у жорсткий захисний футляр, і вони мають гачок, що фіксує механізм, щоб утримувати лезо та тіло стрічки на місці без втягування. Також затискач для ременя, щоб тримати їх під рукою. Рулетка може бути розміром з брелок для ключів, що зручно, якщо необхідно завжди тримати її в доступі.
Великі довжини: призначені в основному для інженерних і промислових робіт, їх довжина може досягати 500 футів (близько 150 метрів). Вони укладені в котушку, яка може бути закритою і відкритою.
4. Формат виведення
- Аналогові рулетки забезпечують вихід через позначки на смузі та лезі. Точність виміру залежить тільки від точності самої стрічки, а й від уваги користувача до деталей.
- Цифрові стали можливими завдяки масовому виробництву інтегральних схем у середині 70-х років. Вони схожі на стандартну упаковану стрічку з металевим гачком, що кріпиться до вихідної точки вимірювання. Єдина відмінність полягає в тому, що сигнал зчитування походить від вбудованого цифрового дисплея нагорі, що зводить до мінімуму помилку, яка може виникнути при вимірі на око.
Точність стрічки
Точність стрічки є ключовим фактором та визначається стандартами, встановленими Європейським комітетом, який ділить категорію на три класи відповідно до їх рівня точності.
- Клас ЄС I: найточніші рулетки на ринку. Як правило, трохи дорожче, ніж середній інструмент для самостійної роботи, але підходять для професійної роботи, де точність не є компромісним. Максимальна похибка для стрічок класу I становить 1,1 мм на 10 метрів - 0,001% запасу.
- Клас ЄС II: менш точний, ніж клас 1, але все ж таки значно точніший, ніж звичайна комерційна стрічка, і підходить для всіх застосувань. Максимальна похибка для загальної довжини 10 метрів становить 2,30 міліметра, що трохи більше 0,002%.
- Клас ЄС III: найменш точні за шкалою, тому можуть бути кращими, якщо різниця в кілька міліметрів не впливає на загальний результат, на стабільність чи безпеку проекту. Максимальна похибка виміру довжини 10 метрів становить 4,60 міліметра – різниця 0,004%.
Рулетки могли переживати різні зміни та перетворення протягом багатьох років, тепер ми можемо знати про них усі. Фактично перші рулетки відносяться до римської доби, коли як вимірювальні інструменти використовувалися марковані смужки шкіри. Купити рулетку будівельну в Києві, можна в магазині Інструмент Центр.