Мотоблок – це незамінний помічник для фермерів та власників приватних будинків. Агрегат використовується для обробки землі, посіву та збору урожаю на городах або полях, площею до 4 Га. Ним можна косити траву, прибирати сніг та навіть, у зв’язці з напівпричепом, перевозити вантажі на невеликі відстані.

Для того, щоб спростити процес вибору та купівлі мотоблока, щоб ви отримали техніку, яка відповідатиме всім вашим потребам, ми поговорили з експертами. І вони докладно розповіли, як вибрати мотоблок, на які характеристики слід звертати увагу, а за які функції можна не переплачувати.

Чим відрізняється мотоблок від мотокультиватора

І розпочнемо ми з одного важливого нюансу: різниці між мотоблоком та мотокультиватором. Попри те, що обидва види обладнання призначені для обробки ґрунту, вони мають велику кількість відмінностей:

  • Мотокультиватори застосовуються в основному для культивації ґрунту, яка включає розпушування, вирівнювання поверхні та боротьбу з бур’янами. Культиватори не мають у комплекті коліс, а кількість насадок в них дуже обмежена. В деяких випадках навісне обладнання не можна застосувати зовсім.
  • Мотоблоки – агрегати багатофункціональні, мають посилений редуктор та транспортувальні колеса. Залежно від моделі до мотоблока можна підключати різноманітне навісне обладнання для культивації, підгортання, збору урожаю, а також помпи для води, генератори тощо.

Таким чином, розібравшись, який мотоблок краще підійде саме для вас, ви отримаєте хороший багатофункціональний пристрій за розумну ціну.

Які бувають мотоблоки

Щоб зрозуміти, який мотоблок краще вибрати для домашнього господарства, давайте розберемося, які бувають різновиди цих агрегатів. Однією з основних характеристик є вага, залежно від неї мотоблок може бути:

  • легкий: вага – до 80 кг, потужність – до 6 кінських сил, ширина захвату – до 80 см;
  • середній: вага – до 100 кг, потужність – від 7,5 до 8 к. с., ширина захвату – до 105 см;
  • важкий: вага може сягати 170 кг, потужність – від 8 к. с. і вище, ширина захвату – від 105 см.
Більшість середніх та великих моделей можна також використовувати для перевезення вантажів.

Основні критерії вибору мотоблока для господарства

Розмірковуючи, який кращий мотоблок для обробки саме вашої ділянки, варто врахувати такі її особливості, як площа та тип ґрунту. Також об’єктивно оцініть обсяг та частоту проведення робіт, врахуйте свій бюджет.

Тип ґрунту та розмір ділянки

Від типу ґрунту залежить те, наскільки легкою буде обробка ділянки, тож для різних видів земляного покриву підійдуть моделі з різною потужністю:

  • Для ділянки з піщаним ґрунтом, що має сипучу структуру та високу повітропроникність, цілком вистачить моделі малої або середньої потужності.
  • Чорнозем щільніший, має значний вміст гумусу, тож для його обробки краще обрати мотоблок середньої або високої потужності.
  • З щільним та в’язким глинистим ґрунтом найкраще впорається агрегат, призначений саме для виконання важких робіт, адже обробка такої землі потребує найбільших зусиль.

Щодо площі, обрати модель для компактних або великих ділянок допоможе таблиця:

Площа ділянки, га Потужність двигуна мотоблока, к. с. Ширина захвату, см
≦ 0,2 < 6 ≦ 80
≦ 1 7,5–8 ≦ 105
≦ 4 > 8 > 105
Якщо площа ділянки перевищує 4 га, використовувати мотоблок вже невиправдано.

Обсяг робіт та частота використання

Наступний крок – визначення обсягу робіт. Від цього здебільшого залежатиме вага та функціонал моделі:

  • Для саду або невеликого городу краще брати легку модель, як-от Husqvarna TF 230. Вона штатно не комплектується колесами, проте потужність двигуна та конструкція редуктора дозволять встановлювати велику кількість пасивного навісного обладнання, наприклад, – невеликий плуг, підгортачі, картоплекопач чи набивач грядок.
  • Для середнього розміру городу підійде Procraft PT900 або GTM GH-7/120-4. Більший захват дозволить суттєво заощадити паливо та сили користувача.
  • Для великих угідь варто обрати Husqvarna TF 545DE або бензинову версію. Висока продуктивність та можливість підключення активного навісного обладнання дозволяє використовувати мотоблок також для посадки або для збору врожаю.
Всі ці мотоблоки, а також запчастини до них ви можете придбати в інтернет-магазині «Інструмент Центр».

Бюджет та економічність

Обов’язково враховуйте репутацію виробника. Відомі бренди використовують якісніші матеріали, впроваджують новітні технології, тож таке обладнання відрізняється надійністю, в нього триваліший термін безвідмовної експлуатації. А заощадити краще на відмові від зайвих функцій, які для вас не є принциповими.

Огляд типів мотоблоків: бензинові та дизельні

Ще одним популярним питанням є те, який мотоблок кращий: бензиновий чи дизельний, а також який обрати тип стартера – від цього залежить спосіб, у який запускається двигун. Для запуску механічного знадобляться зусилля – потрібно кілька разів потягнути ручку. Електричні запускаються натисканням кнопки. Моделі з електричним стартером зручніші, але коштують дорожче.

Переваги та недоліки бензинових мотоблоків

Бензиновий мотоблок краще підійде для обробки невеликих ділянок. Зазвичай це легкі або середні моделі. Можуть мати різну кількість передач та тип стартера.

Переваги Мінуси
  • легкість, 
  • компактність, 
  • простота у використанні та обслуговуванні, 
  • нижчий рівень шуму,
  • невисока вартість.
  • необхідність робити паузи через перегрівання,
  • високі витрати палива.

Дизельні мотоблоки: для кого вони найкраще підходять

Дизельний мотоблок призначений для обробки великих ділянок, а також для роботи в складних умовах. Найчастіше дизельні моделі мають вал відбору потужності, який дозволяє підключати різноманітне активне навісне обладнання й працювати з плугом, фрезами тощо.

Переваги Мінуси
  • висока продуктивність, 
  • економний розхід палива, 
  • довговічність.
  • високий рівень шуму,
  • дорожче та складніше обслуговування, 
  • висока ціна.

Найкращі мотоблоки 2024 року: огляд популярних моделей

Щоб спростити процес вибору нашим покупцям ми підібрали хороші марки мотоблоків та найвдаліші моделі для виконання різних завдань:

Модель Вага Характеристики
Мотоблок Husqvarna TF 440 середня бензиновий, з валом відбору потужності, потужність – 5,9 к. с., ширина культивації – 105 см
Бензиновий мотоблок Konner & Sohnen KS 7HP-1050G середня без вала відбору потужності, потужність – 7 к. с., ширина культивації – 108 см
Мотоблок бензиновий Konner & Sohnen KS 9HP-1350G-3 середня з валом, потужність – 9 к. с., ширина культивації – 134 см
Мотоблок GTM G-7/80-3 (83063) середня бензиновий, компактних розмірів, без вала, потужність – 7 к. с., ширина – 80 см
Мотоблок GTM GH-7/100-3 (83064) середня бензиновий, з валом, потужність – 6.5 к. с., ширина – 100 см
Мотоблок бензиновий Procraft PT900 середня модель з бюджетного сегмента, потужність – 7 к. с., ширина – 90 см
Мотоблок Husqvarna TF 545DE важка дизельна новинка з валом та електростартером, потужність – 9 к. с., ширина – 135 см

Всі ці моделі відмінної якості та повністю відповідають заявленим характеристикам.

Навісне обладнання для мотоблоків: Яке обрати для різних задач

Обираючи, який краще купити мотоблок, варто також звертати увагу на комплектацію моделі. Так, мотоблоки, в яких передбачений вал відбору потужності, часто продаються з навісним обладнанням. Це можуть бути:

  • плуги для оранки ґрунту;
  • фрези для розпушування та розбивання грудок, знищення бур’янів;
  • косарки для скошування бур’янів та підстригання газонів;
  • картоплесаджалки та картоплезбиралки;
  • насадки для прибирання снігу тощо.

Поради щодо тестування та покупки мотоблока

Думаємо, ви вже зрозуміли, як правильно вибрати мотоблок. Але перед покупкою, якщо є така можливість, проведіть невеликий тест-драйв та зверніть увагу на наступні моменти:

  • наскільки простий процес запуску мотоблока, особливо в моделях з механічними стартерами;
  • чи зручно вам тримати агрегат у руках, чи влаштовує форма, висота руля, чи легко виконувати маневри;
  • наскільки оптимальною є вага саме для вас;
  • відчуйте рівень вібрації;
  • протестуйте важіль аварійної зупинки двигуна.
Оцінка мотоблока в роботі – дуже важливий етап. Незручна для вас модель уповільнить роботу і навіть може стати винуватицею травми.

Мотоблок – універсальний пристрій, який значно спростить та прискорить виконання найрізноманітніших сільськогосподарських завдань: від розпушування ґрунту до прибирання снігу. Вирішили купити мотоблок, який вибрати – вам підкажуть наші спеціалісти. Дзвоніть в робочі години за телефонами, вказаними в шапці профілю.