Як замінити масло в газонокосарці: жодних складних інструментів не потрібно!

Обслуговування газонокосарки

Моторне масло є обов'язковою вимогою для всіх двигунів. Він виконує кілька функцій, включаючи мастило контактуючих металевих деталей (зниження тертя), охолодження, підтримання чистоти поверхонь, герметизацію та захист від корозії.

Ваш 4-тактний двигун газонокосарки нічим не відрізняється. Олія всередині нього з часом забруднюється, і без масляного фільтра для видалення металевих частинок і сажі ці забруднення з часом можуть накопичуватися та викликати зношування двигуна. Таким чином, гарною політикою є заміна олії в рамках графіка технічного обслуговування через кожні 20–50 годин використання (точні відомості див. у посібнику або перевірте блок двигуна).

В яку пору року слідує міняти масло в газонокосарці?

В ідеалі замініть масло в кінці сезону стрижки, перш ніж газонокосарка зберігатиметься на зиму. Продукти згоряння в олії, такі як смоли, вуглець, двоокис сірки та азоту, можуть осідати, покриваючи деталі двигуна або викликаючи корозію, тому краще видалити їх і замінити свіжою олією.

Безпека насамперед під час роботи з газонокосаркою

  • Не запускайте газонокосарку у закритому приміщенні. Чадний газ, присутній у вихлопних газах, не має запаху, кольору та смаку, але отруйний і може вбити людину. В ідеалі запускайте газонокосарку на свіжому повітрі під час тестування. Якщо газонокосарка використовується в гаражі/майстерні, її слід використовувати лише протягом короткого періоду часу, і ви повинні переконатися, що всі двері та вікна відчинені, щоб забезпечити достатню вентиляцію.
  • Вимкніть елементи керування і від'єднайте провід свічки запалювання, перш ніж приступити до роботи з будь-якими частинами двигуна, що рухаються, наприклад, з лезом. В ідеалі ви також повинні зняти свічку запалювання, щоб бути повністю впевненим, що двигун не запуститься, якщо ви повернете ножа.
  • Тримайте газ далеко від будь-яких джерел займання.

Які інструменти необхідні для заміни олії?

  • Набір торцевих ключів або гайковий ключ для зливки.
  • Свічковий ключ
  • Неглибока ємність для збирання злитої олії
  • Деякі ганчірки для витирання пролитої рідини та витирання рук
  • Одноразові рукавички
  • Деякі газети/пластикова плівка для покриття підлоги чи поверхні землі
  • Цегла або короткі шматки 2-дюймової деревини для підняття косарки над землею.

Крок 1. Знайдіть місце

Виберіть відповідне місце для роботи, в ідеалі бетонну підлогу вашого гаража, або ви можете працювати на вулиці на під'їзній доріжці.

Крок 2: Тримайте робоче місце у чистоті!

Щоб уникнути безладу, накрийте робочу поверхню кількома газетами, поліетиленовою плівкою або мішком для сміття (сміттєвим мішком) для збору крапель/розливів.

Крок 3: Додати трохи палива в бак газонокосарки

Залийте в бак невелику кількість бензину, достатню для його роботи, щоб він не випливав, коли ви повертаєте газонокосарку на бік. В якості альтернативи злийте бензин після запуску двигуна.

Крок 4: Запустіть двигун, щоб прогріти олію

Запустіть двигун приблизно на 5 хвилин, щоб прогріти олію. Це робить його менш в'язким і рідкішим, і він легше стікає. Не запускайте його довше, інакше масло обпалить вас, якщо воно потрапить вам на руки під час зливу!

Крок 5: Зніміть провід запалювання

Від'єднайте дріт свічки запалювання і, в ідеалі, зніміть свічку запалювання з двигуна, щоб запобігти його запуску.

Крок 6. Вирішіть, чи зливати олію через пробку або заливну пробку.

Олія в 4-тактному двигуні зберігається в резервуарі в нижній точці, що називається піддоном. Зазвичай пробка для зливу олії вкручується в нижню частину піддона, і коли її знімають, олію можна легко злити. Будь-який осілий мул також повинен стікати. Не всі двигуни мають зливний затор, і масло необхідно зливати через заливний затор, нахиляючи газонокосарку.

Крок 7: Нахиліть газонокосарку, щоб отримати доступ до зливної пробки

Якщо ви вирішили злити масло через зливну пробку, вам потрібно перевернути косарку на бік або задню рукоятку. Спочатку проконсультуйтеся з інструкціями або у виробника/продавця, щоб дізнатися, який метод рекомендується. Перед нахилом косарки перекрийте паливний кран, якщо його встановлено. Поплавкова камера на деяких двигунах має вентиляцію, і паливо може просочуватися через цю вентиляцію у впускний колектор або двигун. Якщо це станеться при гарячому двигуні, це потенційно може призвести до займання, тому в ідеалі спочатку злийте паливо із бака через зливну пробку

.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ!!!
Не забудьте зняти провід запалювання і в ідеалі свічку запалювання, щоб запобігти запуску двигуна, якщо вам потрібно перемістити лезо, щоб отримати доступ до пробки зливу масла.

Крок 8: Знайдіть зливну пробку

Знайдіть зливний затор. Це може виглядати як шестигранна головка болта, і в цьому випадку ви можете послабити її торцевим ключем. Якщо у вас немає набору торцевих головок, ви можете використовувати гайковий ключ із відкритою позіхою. Як альтернатива пробка може мати квадратну головку, і вам потрібно використовувати гайковий ключ з відкритою зівом. Деякі заглушки втоплені та заподлицо з піддоном за допомогою шестигранного або квадратного торцевого ключа, для ослаблення яких потрібен шестигранний ключ або торцевий ключ на 1/2 дюйма відповідно. Поверніть лезо косарки, щоб прибрати його зі шляху, якщо він заважає доступу. В якості альтернативи видаліть його. Зазвичай болт, що кріпить ножа газонокосарки, послаблюється, якщо його повернути проти годинникової стрілки.

Крок 9: Послабте зливну пробку

Послабте заглушку, але не виймайте повністю. Поверніть газонокосарку назад на колеса і розташуйте її над бляшанкою. Якщо ви піднімете висоту стрижки до максимального значення, може бути легко розмістити бляшанку під декою косарки. Ви також можете підняти переднє та заднє колеса на короткі бруски з дерева або цегли, щоб збільшити просвіт, щоб ви могли просунути руки під газонокосарку. Просто будьте обережні, щоб він не скотився з них і не впав вам на руки під час зняття зливної пробки

.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ!!!
Не перетягуйте зливний затор. Якщо він пластиковий, ви можете розділити його на дві частини, або, що ще гірше, якщо він металевий, ви можете пошкодити різьблення піддону.

Крок 11: замініть зливну пробку

Переверніть газонокосарку на бік та встановіть на місце зливну пробку. Не затягуйте його дуже сильно, особливо якщо він зроблений із пластику. Витріть будь-яку олію з нижньої сторони деки.

Крок 12: Додайте рекомендований тип і кількість олії у двигун

Додайте нове масло у двигун через заливну пробку. Вирва допомагає уникнути безладдя.

У моєму двигуні немає зливної пробки?

Деякі двигуни не мають зливної пробки. У цьому випадку злийте олію з газонокосарки через пробку для заливання олії.

Яка олія потрібна для газонокосарки?

Заміна олії в косарці проводиться через маслозаливну пробку. Якщо пляшка з олією має вузький носик, ви можете налити його безпосередньо або використовувати лійку. Для косарок малого та середнього розміру вам потрібно від 500 до 600 мл олії. Зазвичай на пляшечках з маслом збоку є градуювання, щоб можна було впевнитись, скільки ви злили. Однак я вважаю більш зручним використовувати пластиковий контейнер для молока, на якому я поставив позначку, що вказує на необхідну кількість масла для заповнення моєї газонокосарки. Цю ємність я зберігаю рік у рік і заливаю до мітки з маслянки, а потім просто зливаю цю кількість олії в косарку.

Зазвичай рекомендується всесезонне масло SAE 30 або 10W30. Іноді для великих двигунів рекомендується масло 15W40, яке стає більш в'язким у гарячому стані. Перевірте в посібнику необхідну кількість та тип олії.

Як часто потрібно міняти олію?

Як правило, кожні 25–50 годин чи кожен сезон, залежно від того, що настане раніше. Зверніться до посібника з двигуна, щоб дізнатися рекомендований інтервал між замінами.

Іноді рекомендується міняти масло в новому двигуні через 5 годин, так що ще раз ознайомтеся з вашим посібником до газонокосарки.