Косарка, що штовхає, проти самохідної: що краще для вас?

Для будь-якого домовласника чи потенційного покупця будинку газон є ключовим предметом гордості багатьох українців. Ось чому мати газонокосарку, що підходить для вашого двору та бюджету, як ніколи важливо. Якщо ви тільки що переїхали або просто хочете оновитися, ми тут, щоб допомогти вам зробити найкращий вибір. Сьогодні порівняємо несамохідну газонокосарку із самохідною. Поділимося відмінностями між ними та виділимо причини, через які одна (або інша) може бути найкращим вибором для догляду за вашим газоном.

Самохідні та несамохідні газонокосарки

Косарки з ручним управлінням найбільш поширені в Україні, і вони бувають кількох видів, що штовхають чи самохідні.

Несамохідні газонокосарки

Косарки, що штовхають, як правило, ручні, без мотора, який міг би керувати ними по газону. До поширених різновидів косарок відносяться:

Давайте коротко поговоримо про кожен із цих типів косарок, чим вони хороші і для кого можуть бути кращим рішенням.

Механічні косарки

Барабанні косарки мають горизонтальний циліндр з лезами, прикріпленими до колес (і ними, що обертаються). Вони безшумні та акуратно зрізають траву, як ножицями.

Можливо, ви знайомі з газонокосаркою цього типу за «старими часами», коли бензинові моделі були надто дорогими для багатьох сімей.

Барабанні косарки, як правило, є найменш дорогими моделями через простоту конструкції. Вони стануть чудовим вибором для невеликих дворів, придатних домовласників та дворів з однорідною високоякісною травою.

Якщо у вас велике подвір'я або на ділянці є пагорби або вибоїста галявина, барабанна косарка може бути не найкращим вибором для вас.

Моторизовані газонокосарки

На відміну від барабанних, в моторизованих косарках використовуються ті ж леза, що обертаються, що і в самохідних газонокосарках.

Моторизовані косилки, що штовхають, бувають бензиновими або електричними, і незалежно від джерела живлення вони працюють (в основному) однаково.

Барабанні косарки використовують тертя для стрижки трави, а моторизовані косарки – ні. Це змушує користувача стежити за тим, щоб трава була підстрижена за допомогою барабанної косарки, але з електричною або бензиновою косаркою все, що вам потрібно робити, це керувати та штовхати косарку подвір'ям.

Цей метод стрижки залишає нерівний край на траві, що не ідеально, але двигун - як в моделях, що штовхають, так і в самохідних - знімає велике навантаження з користувача, і їх легше штовхати по двору.

Якщо ваш газон великий або нерівний, ця вимога зусиль стає дуже важливою.

Вибір найкращого типу косарки для вашої власності

Нерівний газон не забезпечить барабанним косаркам постійного тертя, необхідного для правильної стрижки газону. Це не проблема з моторизованими косарками, тому, якщо ваш газон нерівний, ви можете вирівняти його, а потім купити барабанну косарку, або вибрати бензинову або електричну газонокосарку для свого двору.

Однак моторизовані та барабанні газонокосарки мають деякі загальні переваги, оскільки вони легші, простіші і (загалом) значно дешевші, ніж їх самохідні аналоги.

Залежно від вашого рівня фізичної підготовки, легка вага косарки більш ніж компенсує недолік саморуху, але сила користувача є рушійною силою, тому будьте чесні в тому, який обсяг роботи ви можете (або хочете) виконати, коли косите газон кожні 10 днів або близько того.

Простота косарки, що штовхає, також має менше точок відмови, ніж самохідна косарка, що забезпечує домовласникам більший термін служби цих газонокосарок.

Це, у поєднанні з нижчою ціною, робить їх чудовим вибором для домовласників з обмеженим бюджетом, які також мають невеликий двір.

Газонокосарка самохідна чи ні

Самохідна косарка, з іншого боку, має трансмісію, яка рухає її колеса.

Як і автомобіль, самохідні газонокосарки використовують або передній або задній привід.

На відміну від несамохідних газонокосарок, самохідні моделі несуть тягар штовхання дільницею. Користувач зазвичай несе відповідальність лише за зусилля з управління газонокосарками самохідними.

Що б ви не чули, самохідні косарки від вас не втечуть. У більшості є спосіб встановити зручну швидкість, і тоді щоразу, коли ви включаєте привід газонокосарки, вона постійно залишатиметься на цій швидкості.

Всі моторизовані косарки мають захисну планку, яку необхідно стиснути, щоб увімкнути двигун і змусити обертатися різальні леза. У самохідних косарок є додаткова планка, яку, як педаль газу в автомобілі, потрібно вичавити, щоб колеса зачепилися, і косарка почала рух.

Самохідні газонокосарки зазвичай рухаються зі швидкістю від 2 до 5 кілометрів на годину, а моделі високого класу – до 7 км/год.

Ці косарки можуть значно скоротити час, що витрачається на стрижку газону. Вони також найкраще підходять для маневрування на пересіченій місцевості.

Самохідні косарки з переднім приводом

Косарки з переднім приводом рухаються передніми колесами. З самохідних косарок вони, як правило, мають простішу механіку, а це означає, що ви можете очікувати менше проблем як довгостроковий власник.

Самохідні газонокосарки з переднім приводом також мають нижчу ціну та більш маневрені.

Ці косарки плавно повертаються на 180 градусів. Це дозволяє легко орієнтуватися серед чагарників та газонних прикрас.

Тим не менш, передній привід (як і всі косарки) найкраще працює на рівній місцевості, оскільки вони не можуть тягнути вагу, необхідну для маневрування на крутих схилах. Для такого типу газону більше підійде самохідна задньопривідна косарка.

Задніпривідні самохідні косарки

Задньопривідні косарки мають привід на задні колеса. Для роботи потрібно більш складна внутрішня механіка. Це робить більшість самохідних косарок із заднім приводом та дорожчими в обслуговуванні.

Вони також можуть бути складнішими для маневрування, особливо якщо ви маленька людина. Задні колеса повинні обертатися, щоб косарка поверталася, тому можна час від часу піднімати задню частину косарки, об'їжджаючи перешкоди.

Ви не можете легко тягнути будь-яку самохідну косарку назад, якщо не відключіть двигун або не нахиліть косарку, щоб підняти колеса, що обертаються.

Відмінною рисою задньопривідних косарок є їхня тягова потужність.

Задні колеса створюють рушійну силу, і в результаті ці колеса можуть штовхати майже всю вагу газонокосарки. Для горбистій місцевості це особливо вигідно, тому що косарки практично самі їдуть у гору. Її конструкція компенсує її вагу, і якщо на вашій ділянці багато пагорбів, цей тип газонокосарки, як правило, є найбезпечнішим варіантом… на мій погляд, це кращий вибір, ніж будь-яка газонокосарка.

Вибір правильної косарки для вашого подвір'я

Зрештою, при порівнянні несамохідних та самохідних моделей найбільш важливим фактором при виборі нової газонокосарки є ваше подвір'я.

Щоправда, самохідні косарки, як правило, дорожчі, але є й якісні несамохідні газонокосарки, і, якщо порівняти їхню вартість, самохідні косарки цілком розумні. Найкращі з них, як правило, коштують 14 000 грн. чи менше.

Ці самохідні косарки також мають тенденцію бути важчими, але їхня простота використання компенсує цю додаткову вагу.

Толкуючі косарки мають меншу вагу для підйому ... тому, якщо ви регулярно перевозите свою косарку до будинку своїх батьків або до сусідів, щоб допомогти їм у догляді за газоном, це може бути важливим для вас.

Ваші обставини повинні диктувати, яка косарка найкраще підходить для вас.

Косарки, що штовхають, відмінно підходять для невеликих дворів або плоских дворів. Якщо двір великий (більше третини акра), але в іншому плоский, і особливо якщо на ньому є декоративні клумби або прикраси, передньопривідна самохідна косарка, ймовірно, підійде вам дуже добре.

Привід скоротить час, що витрачається на стрижку газону, і вимагатиме від вас менших спільних зусиль. Якщо у вас крутий, горбистий газон із нерівним рельєфом, то вам краще купити косарку із задніми колесами.

Ще одним важливим фактором є ваша загальна фізична форма.

Косарка, що штовхає, вимагає вашої сили і вміння косити газон. Самохідна косарка рухатиметься сама, знімаючи з вас вагу. Це також полегшує маневрування на плоскій, але нерівній поверхні.

Передній привід легко маневрує. Косарка із заднім приводом краще штовхає себе, але вимагає більше зусиль при поворотах.

Більш складна механіка збільшує вартість косарки, але коли ви порівняєте напірну косарку з самохідною, виявите, що можете знайти різні цінові категорії, які відображають якість виготовлення косарок, які розглядаєте.

На це порівняння між самохідними та штовхаючими газонокосарками немає «правильної» відповіді. Найважливіше знати, що потрібно, щоб ви могли знайти косарку та відповідну ціну.