Який краще купити тример для трави

Ніщо не замінить хорошу газонокосарку на великому газоні. Однак при скошуванні невеликих площ з цією роботою може впоратися і набагато дешевша мотокоса. Тримери ідеально підходять для скошування пучків трави у бордюрів, а також країв газонів під кущами, біля клумб або забору. За допомогою тримера ви зможете дістатися багатьох місць, недоступних для більшої косарки. Легше косити та викошувати вузькі звивисті доріжки між грядками. Також косить нерівну поверхню, на якій колеса косарки б провалилися. І який триммер для трави буде найкращим? Подивіться, який тример купити, залежно від ваших потреб!

Якщо вирішили купити тример для трави, варто подумати, який тример купити, щоб виправдати всі очікування. Як і у випадку з газонокосарками, ви можете вибрати електричні тримери (працюючі від мережі або акумулятора) та бензинові тримери.

Електричні тримери для трави

Електричні тримери для трави, як правило, дешеві, легкі та дуже прості у використанні пристрою. Потужність тримерів з живленням від розетки змінюється від 450 до 550 Вт. Однак є моделі з набагато більшою потужністю (наприклад, 900 Вт). Діаметр різання цих пристроїв до 40 см.

Найдешевшими електротримера є моделі, в яких ручка з приводним валом поміщена в пластиковий корпус без регулювання довжини. Якщо у вас незвичайна висота, однозначно варто купити трохи дорожчу модель із телескопічною ручкою. Завдяки цьому можна підлаштувати довжину тримера під своє зростання. Також варто звернути увагу, чи є додаткова ручка від штанги, що дозволяє підтримувати триммер іншою рукою. Це переважно стандарт. У найдешевших пристроях може бути відсутня додаткова ручка, і купувати такі не варто, тому що при косіння ви швидко втомитеся.

Ріжучий інструмент в електричних тримерах - найбільш поширена головка з нейлоновою ліскою. Швидко рухаючись, два вуса волосіні різали, як гострі ножі. У більш дорогих моделях замість волосіні використовуються ножі із пластику або металу. Вони служать довше, ніж волосінь, і більш стійкі до контакту з камінням або твердішими стеблами рослин. Варто інвестувати в триммер з ножем, якщо сад знаходиться в занедбаному стані і волосінь може постійно рватися. Струнні тримери мають 3 типи головок, що забезпечують різний комфорт роботи:

  • ручні головки, в яких після обриву волосіні доводиться витягувати її вручну (втрачаємо час, незручно),
  • напівавтоматичні головки, у яких волосінь продовжується після легкого притискання головки до землі (рекомендуємо, ці пристрої ще відносно дешеві),
  • автоматичні головки, в яких волосінь автоматично подовжується на потрібну довжину (найзручніше і найдорожче рішення).

І волосінь, і ножі в голівці повинні працювати під напівкруглими пластиковими кожухами, що захищають нас від осколків обірваної волосіні, частинок рослин, що відлетіли, або вибитих каменів.

Також варто звернути увагу на те, чи регулюється кут нахилу ріжучої головки. Це стане в нагоді, якщо ви хочете заглибитися в кущі або косити траву на похилих поверхнях (наприклад, на крутому схилі).

Цікавим рішенням є напрямне колесо (його можна зустріти в нових моделях тримерів Black&Decker), що дозволяє точно зрізати траву по краях тротуару і стабільно працювати тримером по вертикалі.

Основним недоліком електричних тримерів для трав є необхідність підключення кабелю. Він не може бути надто довгим, тому що зі збільшенням довжини кабелю напруга падає. Також може бути складно орієнтуватися між клумбами та групами чагарників.

Якщо джерело живлення знаходиться надто далеко від газону, на ділянці взагалі немає розетки або його важко переміщувати за допомогою кабелю, ви можете вибрати акумуляторний триммер. Тоді потрібно буде не забути добре зарядити акумулятор перед косінням (у комплекті також має бути зарядний пристрій). Акумулятора ємністю 1,5 Ач має вистачити для стрижки газону площею 500 м2.

Бензинові тримери для газонів

Бензиновий триммер нагоді для скошування великих площ. Часто також називається кущоріз. Ці пристрої зазвичай оснащуються двигунами потужністю від 1,2 до 2,2 л. Вони важчі за електричні тримери і тому повинні бути оснащені ременями безпеки. Це розвантажує руки та переносить частину ваги на плечі та спину.

У різальній головці зазвичай є волосінь, але можуть бути і ріжучі диски, що і дало пристроям назву мотокос. Тримери мають більший діаметр зрізу (до 45 см) та призначені для професійного використання – у лісовому господарстві чи міському озелененні.

Бензиновий триммер для трави стане в нагоді, коли у нас немає доступу до електричної розетки. На жаль, ці пристрої дорожчі за електричні, мотори голосніші (через шум потрібно надягати навушники) і вас турбуватиме запах вихлопних газів. Саме тому купувати цей пристрій варто лише тоді, коли у вас є велика площа для скошування та запущений газон (необхідно очистити від бур'янів та дрібного чагарника). Бензиновий триммер скошує траву, яка дуже висока для традиційної косарки (тому він корисний, коли газон косять рідко) і коли місцевість нерівна (косарка не зможе по ній проїхати). Саме тому працівники міських парків, що косять місцеві газони, найчастіше використовують бензинові тримери. Ось так можна резюмувати зміст використання тримерів - вони зроблять роботу там, де не зможе газонокосарка :-)

Важливий елемент тримера

При покупці тримера зверніть увагу на те, чи сходить захисна дуга з косильної головки. Цей, здебільшого напівкруглий, шматок дроту суттєво не дорожчає пристрій, а під час роботи допоможе тримати ріжучу головку на відповідній відстані від стін, парканів, стволів та стебел рослин. Завдяки цьому уникнемо небажаного обрізання виступаючих над газоном гілок чагарника або пошкодження кори біля основи дерев.

Як купити хороший триммер

Тримери можна придбати у магазині Інструмент Центр в Обухові. Однак найбільший вибір цих пристроїв та найнижчі ціни можна зустріти в інтернет-магазині Інструмент Центр із доставкою по Україні.