Бензопила – як вибрати? Що краще?
При роботі з деревом чудово впорається бензопила, у народі її називають пила.
Зміст:
- Яка бензопила електрична чи бензинова?
- Вибір ланцюгової пилки за параметрами
- Бензопила - якої фірми та ціна?
- Яку електричну бензопилу вибрати?
- Яка бензопила для дому?
- Яка бензопила для лісу?
Цей пристрій здатний значно скоротити багато дій, у тому числі точні та складні. Однак, щоб це стало можливим, ми повинні адаптувати його купівлю до наших потреб та можливостей. За допомогою пили ми можемо спиляти дерево, заготовити дрова, пристосувати її до заготівлі дощок та різних видів конструкцій або навіть спиляти гілки чи кущі. Все швидко та без зусиль. Пам'ятайте, однак, що бензопила доступна в багатьох моделях та типах, які різняться за конструкцією та можливостями. Отже, на що ми маємо звернути особливу увагу?
Електрична чи бензинова ланцюгова пилка?
Першим і одразу найважливішим рішенням буде вибір двигуна пили.
Бензинова бензопила. Бензопили гарної якості зазвичай мають двотактний двигун, що працює на суміші бензину та олії.
Вони, перш за все, характеризуються набагато більшою потужністю в порівнянні з електричними пристроями, тому зазвичай використовуються для особливо важких робіт (наприклад, для вирубування великих та товстих дерев). Їх конструкція масивна, що саме по собі означає, можливості їх використання ширші. Завдяки цьому пила ще й міцна, і довговічна – їй не страшні навантаження та механічні пошкодження. Ще однією перевагою бензопили є те, що її можна використовувати будь-де, без будь-яких обмежень, пов'язаних з довжиною троса. Завдяки своїй мобільності це чудова бензопила для лісу, де досить складно отримати електрику.
Які недоліки бензопили? Насамперед необхідно вказати на те, що він виділяє в атмосферу шкідливі пари, які впливають на довкілля. Бензопили також набагато голосніші за електричні рішення — шум, що видається, змушує використовувати спеціальні захисні навушники.
Бензопила також дуже важка. Через конструкцію двигуна, а також використання ємностей для бензину та олії вага цих пристроїв може перевищувати межі 5 кілограмів. Також не слід забувати, що складніша конструкція бензопили робить її дорожчою в експлуатації. Насамперед йдеться про необхідність частого обслуговування пристрою та можливий ремонт, який може вдарити по кишені. З цієї причини слід використовувати відповідний бензин і масло, щоб не наражати себе на різноманітні поломки.
Вибір бензинової ланцюгової пилки за параметрами
Щоб зробити правильний вибір ланцюгової пилки, ми повинні звернути увагу на низку параметрів, що визначають її ефективність та спосіб використання.
- Потужність - вказується у кінських силах (км). Яка потужність підійде? Звісно, все залежить від призначення пилки. Для найдрібніших робіт, включаючи обрізання гілок або невеликі розпили деревини, буде достатньо бензопили потужністю до 2,5 к.с. У разі рубки середніх дерев, підготовки палива, дощок або різних типів дерев'яних конструкцій слід вибирати пилку потужністю від 2,5 до 5 к.с. А як же професійна робота та рубання твердих дерев? У такій ситуації потужність пристрою обов'язково повинна перевищувати ліміт 5 КМ.
- Об'єм двигуна - безпосередньо впливає потужність і ефективність двигуна (що більше обсяг, то важче робота може виконуватися). Звичайно, ми повинні пам'ятати, що двигуни з великою потужністю вимагатимуть більше бензину та олії, а це виллється у збільшення наших витрат. Тому потужність двигуна не може бути ні надто маленькою, тому що для виконання запланованих дій потрібно багато часу (що також збільшить використання бензину та олії), ні занадто великої, тому що згоряння буде неадекватним нашим потребам.
- Довжина шини– це робочий елемент, на якому розміщується пиляльний ланцюг. Так що чим довше брусок, тим більше можливостей у пилки. Якої інструкції буде достатньо? У випадку з топковими пристроями найкоротші напрямні мають довжину приблизно 30-35 сантиметрів. Цього буде цілком достатньо для найлегшої роботи. Однак, якщо ми хочемо піти в ліс, нам знадобиться напрямна завдовжки від 40 до 45 сантиметрів. Для найважчих робіт знадобиться ланцюгова пилка з шиною завдовжки від 50 до навіть 100 сантиметрів.
- Вага–найслабкіші пристрої важать менше 4 кілограмів. Однак бензопили для інтенсивних робіт можуть важити понад 5 або навіть 10 кг..
- Рівень шуму - двигуни внутрішнього згоряння зазвичай роблять шум вище 110 дБ, тому доведеться придбати захисні навушники.
- Функції та додаткове обладнання – слід згадати, насамперед, різні види систем, що полегшують роботу. Сюди входять, у тому числі, полегшення пуску пристрою та натяг ланцюга, запобіжне гальмо, система очищення вихлопних газів, а також мінімізація вібрацій. Непоганим рішенням виявиться і бензопила на подовжувачі. Завдяки цьому ми зможемо обрізати високо розташовані гілки, не піднімаючись сходами.
Бензопила - якої фірми та ціна?
Візьмемо за приклад найдешевшу бензопилу з двигуном внутрішнього згоряння лише за 2000 грн. Його потужність, однак, не перевищить 2,5 к.с., тому його слід використовувати для найлегших робіт. Якщо ми хочемо купити бензопилу потужністю близько 5 к.с., нам доведеться заплатити від 4000 грн. до навіть 10000 гривень. Найпотужніші пилки зазвичай коштують понад 7000 грн. Що стосується конкретних виробників, то варто порекомендувати бензопили Makita, Oleo-Mac та Husqvarna.
Електрична бензопила. Найбільшою перевагою електроприладів є відсутність недоліків бензинових бензопил. Нам не потрібно турбуватися про вихлопні гази та високий рівень шуму. Можливий їхній вихід з ладу також не виявиться таким стійким і витратним, як у випадку з двигунами внутрішнього згоряння. Слід згадати, що з електропилами простіше працювати - вони набагато легші і не видають таких сильних вібрацій, тому відмінно підходять для точних робіт.
Однак на цьому переваги електричної бензопили закінчуються. Її основним обмеженням є кабель, який потрібно підключити до електромережі. В результаті пилу можна використовувати тільки для роботи вдома. Втім, навіть якщо є подовжувач достатньої довжини, щоби піти з пилкою в ліс, ми там мало що зробимо. Електродвигуни набагато слабші за моделі внутрішнього згоряння, тому навряд чи вони дозволять нам спиляти тверде дерево.
Акумуляторна бензопила може бути рішенням. Завдяки їй ми отримуємо рухливість, але більше розраховувати не доводиться. Ці бензопили дуже слабкі, сам акумулятор заряджається довго, до того ж він досить тяжкий. Акумуляторні пили можуть працювати до години без заряджання, що теж не дуже обнадіює.
Яку вибрати електричну ланцюгову пилку?
Для моделей на електриці характерні практично ті ж параметри, що і для бензопили — їх значення, однак, інші.
- Потужність - вказується в кіловатах (кВт) чи ватах (Вт). Для найпростіших домашніх робіт нам не знадобиться пила потужністю понад 1,2 кВт (1200 Вт). Для вимогливих робіт варто вибрати бензопилу з двигуном потужністю від 1,5 до 2,4 кВт (1500-2400 Вт).
- Електроживлення – більшість моделей електропил живляться від мережі напругою 230-240 В.
- Довжина напрямної шини - як і у випадку з бензиновими пилками, чим вона довша, тим більше ми можемо зробити. Через деякі обмеження електричних моделей максимальна довжина шини виразно менша, ніж ми можемо очікувати від бензинової бензопили. Найкоротші пристрої оснащені напрямною довжиною від 15 до 20 сантиметрів. У разі більш сильних типів, це значення збільшується до діапазону від 30 до 40,6 сантиметрів.
- Вага– як ми вже говорили, він менший і зазвичай не перевищує 5 кілограмів.
- Рівень шуму - максимальні значення коливаються близько 100 дБ.
- Функції та додаткове обладнання - крім того, що було згадано під час презентації бензинових бензопил, ми також можемо знайти на ринку, серед іншого газове блокування або заточування ланцюга.
Яку ланцюгову пилку краще вибрати для дому?
Якщо ми не збираємося вести інтенсивні роботи в лісі, купувати потужну та дорогу пилку буде невигідно – ми ніколи не скористаємося її потенціалом, а гілки, кущі чи невеликі дошки ми можемо спиляти пилкою з потужністю до 2,5 к.с. чи 1,2 кВт. Електричні пили трохи дешевші, тому вони стануть найкращим вибором для любителів. Однак, якщо ви не хочете возитися з тросом, що тягнеться, варто купити бензопилу потужністю до 2,5 л.с. та напрямну довжиною близько 35 см.
Яку ланцюгову пилку краще вибрати для лісу?
Вам знадобиться бензинова бензопила, електричні та акумуляторні моделі не впораються з розпилюванням більших дерев. Значить нам знадобиться пристрій потужністю не менше 5 л. та напрямна довжиною понад 40 см.