Як вибрати ідеальну бензинову газонокосарку для дачі?

Газонокосилка бензиновая Oleo-Mac G 53 TKE ALLROAD PLUS 4

Ніщо так не говорить про літо, як запах свіжоскошеної трави. Але незважаючи на те, що багатьом подобається користуватися ручною роторною косаркою та працювати в поті чола, зрозуміло, наскільки складно утримувати великий газон у чистоті та порядку без електричної чи бензинової косарки.

Деякі газонокосарки шумні, що вивергають дим, монстри, що поглинають бензин, тоді як інші мають дратівливі електричні шнури, короткий час автономної роботи або невелику потужність. Якщо ви шукаєте енергозберігаючу, екологічно чисту газонокосарку, яка не зламає ваш бюджет і не викличе занепокоєння під час стрижки, читайте головні поради про те, як купити газонокосарку для дачі.

 

Висота зрізу та ширина зрізу

Висота скошування газонокосарок варіюється досить значно. Найчастіше висота зрізу становить понад 20 мм і менше 80 мм. Більшість газонів не вимагають стрижки нижче 40 мм, тому мінімальної висоти стрижки 40 мм має бути достатньо. Коротша стрижка газону підвищує ймовірність того, що трава висохне і буде чутлива до зносу. Однак, якщо у вас є «декоративний» газон, яким ніхто не ходить і не відпочиває, ви можете підстригти його коротше 40 мм, і в цьому випадку ви повинні шукати газонокосарку з меншою висотою зрізу. Менша висота зрізу збільшує ризик пошкодження лез камінням, палицями та загальним зношуванням, тому вам потрібно бути особливо обережним, якщо ви використовуєте косарку для догляду за газоном такого типу.

Ширина скошування також значно різниться у різних газонокосарок. Як правило, ширина скошування становитиме 30-55 см, при цьому вузька ширина спостерігається у найдешевших косарок, а велика ширина скошування характерна для більш дорогих моделей.

Подумайте про це так: якщо є великий газон з легкою для скошування травою, косарка з більшою шириною косіння стригтиме газон набагато швидше, оскільки леза косарки досягають більшої відстані і швидше покривають велику площу. Однак, якщо є газон із важкою для стрижки травою, велика ширина скошування означає, що ваша косарка має бути потужнішою, оскільки кожне обертання леза намагається зрізати більше трави і, отже, стикається з великим опором. Косарка меншого розміру з більш вузькою шириною косіння може виявитися ефективнішою як для невеликих, так і для великих газонів, залежно від типу трави та рельєфу місцевості.

Розмір двигуна

Двигатель бензиновый AL-KO Pro 125 OHV 457877

Якщо є двір з більшим, ніж акр трави для стрижки, ви, мабуть, захочете використовувати бензинову газонокосарку. Головна порада тут – об'єднатися з вашими сусідами, родиною та друзями, щоб спільно використати косарку. Це допоможе звести витрати та технічне обслуговування до мінімуму, а також скоротити загальне споживання ресурсів.

Для дворів розміром менше акра вибір косарки правильного розміру багато в чому залежить від того, скільки фізичної праці ви готові додати, вашого бюджету, а також від типу трави та місцевості, з якою газонокосарці доведеться боротися. Якщо у вас помірна фізична підготовка, для чогось розміром до чверті або навіть половини акра не повинно бути нічого потужнішого, ніж електрична косарка з ручним керуванням з декою 22-24 дюйми. Якщо є проблеми з мобільністю, дійсно міцна трава або особливо вибоїста або горбиста місцевість, ви можете пошукати самохідну косарку.

Як правило, що менше двигун, то важче йому доводиться працювати, щоб стригти газон. Двигун більшого розміру забезпечує більшу потужність при низьких обертах, що знижує знос двигуна та допомагає продовжити термін служби газонокосарки.

Розмір двигуна також впливає на загальну вагу газонокосарки. Великий двигун означає важку машину та велику потребу в саморуху та інших функціях для підвищення маневреності та простоти використання. Будьте обережні, перевіряючи вагу при купівлі бездротової електричної косарки; у деяких списках вказана вага машини без батарей, яка може бути трохи легшою, ніж із встановленими акумуляторами.

 

Самохідні та колісні

Подивіться більшість газонокосарок, і ви побачите, що передні колеса зазвичай на кілька сантиметрів менше задніх. Це пов'язано з тим, що задні колеса зазвичай виконують більшу частину роботи, а передні колеса допомагають, коли ви хочете повернути газонокосарку. Задні колеса більшого розміру полегшують косіння, а колеса із шарикопідшипниками зазвичай легше переміщати.

Знову ж таки, самохідність досить очевидна за змістом: самохідна газонокосарка має моторизовані колеса, які просувають косарку вперед, не потребуючи значної допомоги з боку користувача. Це корисна функція для тих, у кого слабка фізична сила, а також якщо у вас велика площа газону та/або крутіший газон, де важко штовхати газонокосарку вгору схилом. Якщо газонокосарка збирає скошену траву або мульчу, саморух також може бути корисним, оскільки травозбірник стає важчим. Деякі з кращих косарок мають незалежну силову установку, за допомогою якої ви можете вимкнути живлення лез, але залишити двигун увімкненим для самої косарки. Ця функція дуже корисна, якщо потрібно перемістити важку косарку по ділянках, де леза можуть бути пошкоджені, якщо вони знаходяться в режимі косіння.

Існує три типи самохідних газонокосарок: передньопривідні, задньопривідні та повнопривідні.

Передній привід корисний, якщо є важка косарка і ви використовуєте її на рівній поверхні, але потрібно об'їжджати безліч перешкод. Натискання на ручку газонокосарки зменшує тягу передніх коліс, що полегшує керування газонокосаркою навколо об'єктів. Якщо потрібно скосити крутий пагорб, задній привід стане величезною підмогою, а повний привід відмінно підійде для всіх нахилів та нерівних газонів..

Існує два основних механізми саморуху:

  • гідростатичний — найдорожчий, а система ременя та шківа – більш дешевий варіант. Гідростатичні косарки використовують гідравлічну енергію для приведення в рух коліс, створюючи плавний рух та забезпечуючи хороший контроль швидкості.
  • Косарки з переднім та заднім приводом у більш дешевій частині ринку зазвичай використовують систему коробки передач з ременями та шківами для приводу коліс. Ця система не така гладка, як гідростатичні механізми, а також може вимагати значного обслуговування.

Вага та форма

Вага та форма вашої газонокосарки – інші важливі фактори, які слід враховувати. Електричні моделі набагато легше і їх простіше зберігати, ніж бензинові косарки, тому що їх можна скласти, щоб вони стояли вертикально і займали менше місця. Деякі моделі також мають регульовану ручку, щоб вам було легко переміщати газонокосарку вбік, і ви могли підібрати зручну висоту ручки незалежно від свого зростання.

У багатьох електричних косарок є складна ручка, тому ви можете скласти косарку в менший простір і навіть зберігати її боком на полиці (якщо ви можете її підняти).

 

Мульчування та збір

Косарки, що описуються як 2-в-1, зазвичай оснащені подрібнювачем, який подрібнює обрізки газону та відправляє їх у мішок для збору. Косарка 3-в-1 може працювати так само, але пропонує можливість вивантаження скошеної трави через бічний жолоб.

Деякі газонокосарки просто зрізають траву та скидають її на землю по ходу руху. Інші ріжуть траву на маленькі шматочки, тобто. мульчують. Мульчована трава розкладається швидше і якщо залишити її на газоні, повертає поживні речовини і вологу в грунт, що означає здорову траву в цілому. Якщо ваша косарка ефективно мульчує, немає особливого сенсу збирати траву після скошування.

Однак, якщо ваш газон заріс, мульчування — не найкраща ідея, це може призвести до надмірного навантаження на газонокосарку. В ідеалі ви не зрізатимете більше 30% довжини трави за один зріз. Якщо так, то краще просто косити траву, аніж мульчувати її. Потім у вас є можливість згрібати скошену траву самостійно або використовувати насадку-збиральник на косарці. Ці обрізки є відмінним доповненням до домашньої компостної купи, де вони перетворюються на чудовий гумус для городу або квітника.

Якщо ви купуєте газонокосарку з травозбірником, зверніть увагу на дві основні речі: потужність та світловий індикатор чи вікно. Колектор більшого розміру не потрібно спорожнювати так часто, але він може збільшити вагу газонокосарки, тому може підійти не всім користувачам. Деякі колектори мають віконце вгорі, тому ви можете легко побачити, наскільки заповнений уловлювач і коли вам потрібно його спорожнити. Інші мають світловий індикатор, який повідомляє вам, коли кошик для трави майже заповнений.

У деяких косарок є опція бокового викиду (або вихлопу), коли обрізки трави або мульча видмухуються убік. Це також хороший варіант, коли газон заріс і мульчування буде утруднено для газонокосарки при першому проході.