Як вибрати електропилу для дому

Електропили останнього покоління пропонують безліч нових функцій порівняно з їхніми попередниками - вони простіші та чистіші у використанні, точні та полегшують виконання складних робіт. У цьому посібнику ми пояснимо різницю між деякими з найпопулярніших типів пилок і допоможемо вибрати правильну пилку для роботи.

Існує три основні типи електропил: електролобзики, шабельні пилки та циркулярні пилки. Погляньте на таблицю, щоб дізнатися, наскільки добре вони ріжуть різні матеріали.

 

Яку електропилу купити для дому - типи електропил

МАТЕРІАЛ

ТИП ОГРАНКИ

ЛОБЗІК

САБЕЛЬНА ПИЛА

ЦИРКУЛЯРНА ПИЛА

Дерево, МДФ и фанера

Різання по прямій лінії

Добре

Нормально

Чудово

 

Форма

Чудово

Добре

Неможливо

 

Поперечний різ (дерево)

Нормально

Нормально

Добре

Метал

Різання по прямій лінії

Добре

Добре

Неможливо

 

Форма

Добре

Нормально

Неможливо

 

Трубопровід

Нормально

Добре

Неможливо

Пластик

Різання по прямій лінії

Добре

Добре

Нормально

 

Форма

Добре

Нормально

Неможливо

 

Трубка

Добре

Чудово

Погано

Алюміній

Різання по прямій лінії

Добре

Добре

Не рекомендується

 

Форма

Добре

Нормально

Неможливо

 

Трубка

Добре

Добре

Не рекомендується

Цегляна кладка

Усі скорочення

Неможливо

Можна зі спеціальним лезом

Неможливо

 

Основні характеристики, на які слід звернути увагу під час вибору пили:

  • Довжина ходу — це відстань, на яку пильний диск переміщається вгору та вниз. Наприклад, на лобзику хід 20 мм означає, що лезо зрушить на 20 мм вниз і на 20 мм вгору, щоб завершити один хід. Чим більша довжина ходу пилки, тим більше зубів стикається з матеріалом у кожному циклі ходу.
  • Ходів за хвилину - кількість разів, яке лезо переміщається вниз, а потім нагору за одну хвилину. Чим вища кількість ходів за хвилину, тим вища кількість різів і, отже, тим швидше та ефективніше машина.
  • Швидкість без навантаження — кількість переміщень диска вгору та вниз (або кількість повних обертів для циркулярної пилки) щохвилини. "Без навантаження" відноситься до швидкості двигуна, коли пила фактично не ріже (зазвичай вона зменшується, коли вона працює).
  • Споживана потужність— кількість ватів, які двигун споживає (або вимагає) від джерела електроенергії. Чим більша потужність, тим потужніший двигун.
  • Максимальні можливості різання - найбільш товстий матеріал, який може розрізати пилку, як рекомендовано виробником.
  • Діаметр леза більший — це діаметр отвору у середині леза. Цей отвір (званий «отвір леза») варіюється від однієї пилки до іншої, і дуже важливо, щоб ви використовували леза правильного розміру для своєї машини.
  • Заміна леза без ключа — для швидкої та легкої заміни леза.
  • Змінна швидкість — для різних завдань потрібні різні швидкості, тому можливість змінювати швидкість підвищує універсальність інструменту.
  • Маятниковий рух. Нормальний рух полотна лобзика є прямолінійним поворотно-поступальним рухом вгору і вниз. При маятниковому русі лезо переміщається вперед і назад. Регулюючи кількість рухів, можна збільшити агресивність різу, щоб лезо різало швидше, хоча результат може бути не таким чітким, якщо різати на швидкості.
  • Пилевидалення — збирає пил для більш чистого робочого середовища.
  • Універсальний затискач для пиляльного полотна. Існує два різних типи кріплення полотна для лобзика – з Т-подібним хвостовиком та з U-подібним хвостовиком. Деякі лобзики підходять тільки для одного типу або іншого, але моделі з універсальним затискачем полотна підходять для лез як з Т-подібним, так і з U-подібним хвостовиком.
  • Черевик для зняття фаски — рухома пластина черевика, що дозволяє різати під кутом.

Купити електропилу для дому

Лобзики

Портативні електролобзики, які тепер доступні і без проводів, ріжуть метал, дерево, пластик, алюміній, ламінат та керамічну плитку, якщо ви підберете відповідні полотна для роботи. Через вузьке лезо вони ідеально підходять для різання кривих та складних форм. Це робить їх дуже корисними, якщо ви ріжете полиці, ламінат, кухонні стільниці, плінтуси та форми для виготовлення таких предметів, як іграшки.

У лобзика є тонке зворотно-поступальне лезо, яке ріже під час руху вгору, коли ви подаєте його в край дерева або дошки (за винятком леза для різання ламінату, яке ріже під час руху вниз). Якщо ви виконуєте не більше ніж епізодичну роботу з розпилювання, ідеально підійде одношвидкісний електролобзик із вхідною потужністю 350-400 Вт. Залежно від розміру встановленого диска, він різатиме деревину товщиною до 50-55 мм, а модель з регульованою підошвою дозволить вам робити косі пропили під кутом до 45 градусів.

Витратьте трохи більше, і ви зможете придбати лобзик з рядом додаткових функцій, таких як велика потужність, швидке та глибоке різання. Ви можете розраховувати на такі функції, як регулювання швидкості, маятникова дія та пристрій захисту від уламків для гладкого різання без сколів (важливо, якщо ви ріжете облицювальні плити та ламіновані стільниці). Акумуляторні моделі - ідеальний вибір, якщо плануєте регулярно користуватися пилкою або у вас немає доступу до джерела живлення в майстерні.

Полотна для електролобзика

Існують полотна для електролобзика по дереву для грубого, середнього та тонкого різання – чим ближче зуби, тим дрібніший різ. Ці ж леза ріжуть пластик. Леза по металу мають дрібні зуби, і їх слід використовувати для різання дерева, що містить цвяхи або шурупи.

Є спеціальні диски для різання кераміки, склопластику (GRP) та ламінату. Леза для ламінату ріжуть тільки під час руху вниз, що дозволяє працювати з ламінованими матеріалами правильно вгору, не пошкоджуючи поверхню. Зубчаста частина леза має довжину від 50 мм до 105 мм.

Шабельні пилки

Шабельні пилки призначені для більш важких робіт, ніж лобзики, що робить їх ідеальними для грубого різання, коли потрібна більша потужність і менша точність (наприклад, при знесення).

Вони можуть різати широкий спектр матеріалів, включаючи метали, дерево, штучні дошки, пластик і навіть гілки дерев. Отже, якщо ви ріжете стовпи паркану та настилу, або видаляєте старі вікна, перегородки, металоконструкції або дерево, забитого цвяхами, - це тип пили, який слід вибрати.

Як вони працюють? Шабельні пилки використовуються обома руками, а їх конструкція полегшує різання над головою або вертикально.

Вони працюють з коливальним рухом, при цьому лезо рухається вгору та вниз. Таким чином, при кожному зворотному ході лезо нахиляється вниз в розріз; і при кожному поштовху (або русі вперед) він трохи нахиляється вгору. Це допоможе різати матеріали (особливо дерево) набагато швидше. Це також робить грубий різ, ніж прямий рух вперед-назад, але, оскільки шабельні пили зазвичай не використовуються як точні інструменти, якість різу не повинна бути проблемою.

Зміна швидкості. Сучасні шабельні пилки зазвичай оснащені двигунами з регульованою швидкістю. Все, що потрібно зробити, це трохи сильніше натиснути на спусковий гачок, щоб збільшити швидкість, з якою лезо коливається вперед і назад. Це дає великий контроль, що особливо зручно, коли ви робите широкі вигнуті розрізи (наприклад, коли ви рухаєтеся від краю віконного отвору до підвіконня внизу).

Циркулярні та торцювальні пили

Дископодібне полотно циркулярної пили робить прямі пропили професійної якості у деревині, фанері, МДФ та кухонних стільницях. Його можна використовувати від руки, направляючи паралельною напрямною, або його можна встановити на стіл пили так, щоб полотно виступало вгору через захисний паз.

Різання з обертальною дією, циркулярні пилки хороші для перетворення великих шматків дерева та дощок у менші розміри. Тому вони особливо зручні, коли вам потрібно вирізати листи фанери, двері та полиці зі МДФ, ламінат, кухонні стільниці та терасну дошку. Різні моделі мають леза різного діаметра. Чим більше лезо, тим товстіший матеріал ви зможете розрізати.

Зверніть увагу на такі корисні функції, як регульована глибина різання, візир та регульована направляюча упора. Насадка для пилососа або мішок для збирання пилу допоможуть утримувати робоче місце у чистоті та порядку.

Для складних робіт можна використовувати торцювальні пили для виконання чистих та точних поперечних, косих пропилів у твердій та м'якій деревині, пластиці, сплавах та кольорових металах. Вони ідеально підходять для таких завдань, як встановлення плінтусів та дверних коробок, для обрамлення картин та дзеркал, вони забезпечують будь-який простий спосіб повторного різання дерев'яних деталей під кутом.

Для деяких завдань найбільш підходящою може бути комбінована торцювальна пилка або ковзна торцювальна пилка. Комбінована торцювальна пилка дозволяє змінювати кут нахилу різального диска для виконання «скошеного» різу, тобто розрізу під кутом. Торцювальна пилка зі ковзним рухом дозволяє переміщати ріжуче полотно вгору і вниз робочою поверхнею, щоб робити надрізи глибше, ніж полотно.

Вибір пильних полотен

Вибираючи диск для циркулярної пилки, потрібно враховувати три речі:

  • Правильний діаметр полотна для вашої пилки
  • Правильний розмір отвору (діаметр отвору в центрі) може бути 12,7, 16, 20 або 30 мм.
  • Розмір та кількість зубів відповідно до роботи

Лезо з кількома великими плоскими зубами забезпечує швидкий і грубий різ, а лезо з великою кількістю зубів, що чергуються, забезпечує середній або тонкий різ. Безліч маленьких плоских зубів трапецієподібної форми забезпечать найчистіший зріз. Всі ці леза мають зубці з наконечниками з карбіду вольфраму для тривалого терміну служби.

Потужні пили використовують великі 180-міліметрові леза і ріжуть глибше та швидше.

Типи пиляльних дисків

Спеціалізовані дискові пилки використовуються для різання різних матеріалів: оберіть правильний диск для отримання найкращого результату.

  • Полотно із загостреними зубами - підходить для поперечного розпилу цільної деревини, забезпечуючи прийнятну якість обробки.
  • Полотно з дрібними зубами – для тонкого пропилу ДСП та ламінату.
  • Полотно поздовжньої пили – прорізає м'яку та тверду деревину, а також штучні дошки, залишаючи шорстку поверхню.
  • Полотно із зубцями-стамесками - універсальне полотно для м'якої та твердої деревини.
  • Універсальне полотно з твердосплавними напайками - полотно найвищої якості, що забезпечує чистове різання всіх матеріалів, включаючи ламінати.