Чищення повітряного фільтра газонокосарки
Наявність правильно функціонуючого повітряного фільтра є першою лінією захисту газонокосарки від бруду та сміття, які піднімаються під час процесу скошування. Коли повітряний фільтр у хорошому стані і працює правильно, він запобігає попаданню бруду у двигун через карбюратор. Але якщо повітряний фільтр зношений, бруд та інше сміття можуть потрапити у двигун, що може призвести до проблем із запуском та скорочення терміну служби двигуна.
Як часто чистити повітряний фільтр газонокосарки
Очищення або заміна повітряного фільтра – це просте обслуговування газонокосарки, яке покращить продуктивність та продовжить термін служби вашої газонокосарки. Очищайте поролоновий очищувач кожні 25 годин роботи. Замінюйте паперовий повітряний фільтр один раз на сезон або після 300 годин роботи. У запорошених умовах може знадобитися більш часте очищення та заміна.
Що вам знадобиться
- Устаткування/інструменти
- Захисні рукавички
- Умивальник, раковина чи садовий шланг
- Чисті сухі ганчірки, ганчірки або паперові рушники
Матеріали
- Змінний фільтр (за потреби)
- 1-2 чайні ложки моторної олії для поролонового фільтра
- Рідкий миючий засіб для посуду
- Інструкції
1. Вимкніть газонокосарку
Зупиніть двигун косарки. Зачекайте, поки всі частини, що рухаються, повністю зупиняться і охолонуть, перш ніж приступити до роботи.
2. Від'єднайте свічку запалювання
Перед зняттям кришки повітряного фільтра від'єднайте провід свічки запалювання.
3. Зніміть кожух повітряного фільтра
Викрутіть гвинти або зніміть затискачі, які кріплять захисний кожух (кожух) газонокосарки до повітряного фільтра.
Повітряний фільтр газонокосарки зазвичай розташований у верхній частині двигуна і укладений у металевий або пластиковий кожух, який зазвичай кріпиться гвинтом або фітингами, що замикаються.
4. Зніміть повітряний фільтр
Зніміть повітряний фільтр та огляньте його.
Для паперового фільтра акуратно постукайте по плоскій поверхні, щоб видалити весь бруд. Огляньте фільтр та піднесіть його до яскравого джерела світла. Якщо паперовий елемент фільтра блокує значну кількість світла, його час замінити, але не намагайтеся його чистити далі. Просто замініть його на новий.
Якщо у вас є поролоновий повітряний фільтр, зверніть увагу на ознаки руйнування або явного коричневого або жовтого фарбування, що вказує на те, що настав час його замінити. Якщо він все ще в хорошому стані, ви можете розпочати його очищення.
Якщо у вас гібридний повітряний фільтр, дотримуйтесь інструкцій виробника щодо його очищення або заміни. Гібрид має пінний попередній очисник, який потрібно перевірити. Якщо поролоновий очищувач став жорстким, ламким або сильно забрудненим, його зазвичай необхідно замінити.
5. Очистіть поролоновий фільтр
Промийте поролоновий фільтр у раковині, відрі для сміття або за допомогою садового шланга, щоб ретельно очистити його від бруду. Використовуйте засіб для миття посуду, щоб видалити жир і допомогти видалити бруд. Ретельно змийте мильну піну і відіжміть зайву воду паперовими рушниками, тканиною або руками.
6. Висушіть поролоновий фільтр
Перед тим, як змастити поролоновий фільтр олією, ретельно висушіть його. Спочатку відіжміть піну паперовими рушниками або сухими серветками. Потім помістіть піну на сонці приблизно годину для подальшого висихання.
7. Змастіть поролоновий фільтр
Після того, як піна висохне, змастіть її олією. Нанесіть масло на руки або прямо на піну і помасажуйте його через фільтр, щоб воно добре розподілилося. Не додавайте зайву олію, тому що ви не хочете, щоб вона капала в газонокосарку.
8. Очистіть фітинг повітряного фільтра
Перед повторним встановленням повітряного фільтра очистіть корпус повітряного фільтра сухою тканиною. Не використовуйте розчинники, оскільки вони можуть пошкодити повітряний фільтр. І не використовуйте стиснене повітря, яке може загнати сміття в горловину карбюратора газонокосарки.
9. Вставте повітряний фільтр
Вставте повітряний фільтр у штуцер. Переконайтеся, що він добре підходить і немає зазорів.
10. Замініть кожух
Встановіть на місце захисний кожух, намагаючись не защемити або не пошкодити елемент повітряного фільтра.
11. Приєднайте свічку запалювання
Не забудьте знову під'єднати дріт свічки запалювання, щоб ви могли запустити газонокосарку.