Кожен власник присадибних ділянок, заміських будинків, дач та котеджів рано чи пізно замислюється про придбання газонокосарки. Ця техніка є ключовою для створення красивого, доглянутого майданчика із підстриженою травою. Як правильно зробити вибір? На які бренди та моделі звертати увагу? Обладнання з якими характеристиками підійде для вашого газону? Далі детально розберемося з поставленими питаннями та дізнаємося про тонкощі вибору електрокосарок.

Різновиди газонокосарок

  • Механічні. Найбільш прості газонокосарки за конструкцією. Для запуску роботи оператор штовхає обладнання перед собою, надаючи колесам обертання, які обертають вал з ножами. Для посилення обертальної сили є редуктор. Ножі рухаються швидко і зрізують траву шляхом використання рухомого та не рухомого лез.
  • Провідні. Такі газонокосарки живляться безпосередньо від електромережі. Коли потрібно покос трави на великій ділянці, то доведеться подбати про наявність подовжувача, не завжди довжини шнура достатньо.
  • Акумуляторні. Головна перевага – повна автономність. Моделі, що працюють на акумуляторах, дуже маневрені. Але, підбираючи таку техніку, звертайте увагу на ємність акумуляторної батареї, від цього залежить час роботи всього приладу.
  • Бензинові. Таке обладнання є високо потужним, функціонує найбільш тривалий термін і добре зрізає навіть високу, густу траву. Газонокосарки мають велику вагу та габарити, видають більше шуму, порівняно з попередніми варіантами техніки. Але результат, який можна оцінити після косовиці трави набагато краще. Висока продуктивність роботи та тривалий термін експлуатації бензинових газонокосарок роблять їх найбільш затребуваними на ринку..

Газонокосарка як різновид садово-паркової техніки

Газонокосаркою називають техніку, яка може пересуватися на спеціальних коліщатках, косити газонну траву на рівних ділянках. Це оптимальний варіант для територій з простою геометрією, які потребують регулярного схилу трави.

Сучасний асортимент електричних газонокосарок представлений у широкій різноманітності зручних та практичних роторних моделей. Як правило, під корпусом такої техніки встановлюється гострий ніж для різання трави. Він взаємодіє з днищем корпусу та створює потужні потоки повітря. В результаті скошена трава може втягуватися в травозбірник, який є контейнером (м'яким або жорстким) об'ємом від 16 л до 60 л. Є моделі електрокосарок, які після покосу викидають траву на газон. Це прилади із функцією мульчування.

Ніж у газонокосарках кріпитись через муфту або до валу двигуна. У разі зіткнення ріжучої частини із твердими предметами завжди можна від'єднати ніж від працюючого приводу.

Підбираючи газонокосарку, важливо приділяти увагу параметрам ножа. Він повинен бути не дуже гострим, тому що в іншому випадку він швидше тулиться об траву. Ніж із довгою ріжучою частиною забезпечить довгу смугу зрізу трави.

Відштовхуйтеся від таких зразкових рекомендацій:

- для площі обробки 100-200 квадратів оптимально підійде ніж із шириною захвату 30-34 см;
- коли площа для покосу становить більше 600 квадратів, то найкращим показником ножа буде площа захоплення в 40 см.

 

Висота зрізу трави

 

Регулювати висоту зрізу трави від 1 до 10 см можна кількома способами. Це залежить від обраної моделі газонокосарки. Є вироби із спеціальними отворами в корпусі, через які можна реалізувати можливість регулювання висоти покосу. За допомогою перестановки осі бажані отвори можна чітко врегулювати висоту скошування.

В інших категоріях газонокосарок є важіль на кожному з коліс, яким можна регулювати, змінюючи висоту покосу. З практичної точки зору, найбільш зручними вважаються моделі з центральним регулюванням висоти за допомогою одного важеля або газонокосарки з можливістю переміщення осі цілком.

Яку краще купити газонокосарку?

 

Електрична чи бензинова косарка найкраще підійде для ділянки? Щоб відповісти на запитання, потрібно точно вказати розміри вашої ділянки. Коли йдеться про площу не більше 15 кв. м., тоді варто робити свій вибір на користь електричної моделі. Велика ділянка 50 кв. м. і зручніше обробляти технікою, яка функціонує на бензині або ж від акумуляторної батареї. Якщо зупиняти свій вибір на останньому варіанті, варто враховувати, що акумуляторна техніка зможе працювати не більше 80 хвилин і покосити траву на площі близько 6 соток..

 

Догляд за газоном: важливі параметри при виборі газонокосарки

- Тип приладу. Електричні газонокосарки та бензинові потрібно підбирати залежно від рівня жорсткості трави та її об'єму..

- Потужність. Даний показник безпосередньо впливає на швидкість косовиці, тривалість роботи всього обладнання.

- Матеріал та обсяг збірки для трави. Місткість для збирання скошеної трави може бути зроблена з тканини, пластику або комбінованих матеріалів. Зрозуміло, пластикову поверхню зручніше ячистити і мити після використання. Максимальний обсяг травозбірника може становити до 40 л.

- Вага. Якщо у вас велика ділянка і необхідно переміщати газонокосарку з місця на місце, то питання ваги обладнання має бути для вас дуже важливим..

- Ергономіка. Зручність використання визначається положенням ручки керування, маневреністю техніки. У деяких моделях можна регулювати висоту положення ручки. Якість коліс також відіграє важливу роль. Адже від них залежить плавність ходу. Бюджетні моделі, як правило, оснащують бронзовими втулками, а дорожчі комплектуються підшипниками голчастого типу.

- Функціонал. Деякі додаткові функції можуть полегшити роботу. Наприклад, функція мульчування, тобто викиду скошеної трави назовні для добрива газону.

 

 

Які виробники здобули максимальну довіру у покупців?

На ринку можна зустріти продукцію вітчизняних та зарубіжних брендів, яка цілком може задовольнити ваші потреби. Але зробити однозначний вибір на користь тієї чи іншої моделі справді складно. Пропонуємо дізнатися більше про бренди, які сьогодні затребувані та отримали масу позитивних відгуків у наших покупців.

  1. Німецький концерн Al-KO

Ця компанія виробляє садову техніку вже понад 70 років і давно заслужила чудову репутацію, стала одним із ключових лідерів на ринку садової техніки. У великому асортименті товарів є акумуляторні та бензинові моделі. Якщо ви більше схиляєтеся до портативного приладу, то таким може стати модель Moweo 46.0 Li SP від Al-Ko.

Косарка оснащена високо потужним акумулятором ємністю 5 Ач, семиступінчастим регулятором висоти зрізу трави, індикатором рівня заповнення та ергономічною траверсою з коліщатками. Детальнішу інформацію можна дізнатися тут.

У великій кількості бренд Al-Ko випускає бензинові моделі. Вони відрізняються за габаритами, потужністю, функціональністю. Модель Easy 4.6 SP-S може стати вдалим варіантом для вас, якщо потрібен регулярний покос трави на невеликій ділянці з нерівною поверхнею.

  1. Husqvarna – шведські пристрої для вирішення завдань середньої складності

Компанія випускає кілька типів газонокосарок: електричні, бензинові та механічні. Якщо вам потрібно обробляти велику ділянку з густою травою та бур'янами, тоді краще вибирати бензинову газонокосарку. Це може бути модель Husqvarna LC140S або LC 353V, які відрізняються великим об'ємом бака для накопичення скошеної трави, маневреністю та високою продуктивністю.

  1. Комфортні для ділянок будь-якої складності косарки Stihl

Газонокосарки від цього бренду пропонуються у великій різноманітності на будь-який гаманець. Компанія розробила моделі з низьким рівнем шуму, невеликим розміром, продуктивністю та міцністю в експлуатації. У нашому магазині можна купити газонокосарки Stihl за прийнятною ціною з гарантією та можливістю обслуговування в сервісному центрі.

У нас є акумуляторні моделі для маневреності в роботі, можливості використання у приватних та громадських господарствах. Детальнішу інформацію ви можете дізнатися тут.

Бензинові пристрої будуть значно потужнішими за акумуляторні. Вони оснащені функцією регулювання висоти зрізу від 25 мм до 75 мм. Завжди звертайте увагу на маркування, яке підкаже вам про класифікацію приладу. Наприклад, доповнення у вигляді літери "Т" означає, що косарка з колісним приводом, "V" - з безступінчастим приводом, а "S" - з муфтою ножового гальма.

  1. Японська техніка від Makita

Цей бренд є синонімом високої якості, надійності продукції. Газонокосарки здатні витримувати великі навантаження та працювати тривалий термін без зупинок. Модельний ряд представляється у широкому ціновому діапазоні. Тому завжди можна підібрати оптимальний варіант для себе.

Електрогазонокосарки відрізняються невеликою вагою та компактністю у своїх габаритах. Вони прості в експлуатації, але потребують постійного джерела змінного струму. Моделі на електроживленні цілком вистачить для ділянки площею 15-25 соток.

Якщо потрібний апарат, що працює на бензині, то компанія Makita зможе задовольнити будь-який запит клієнта.

Дивіться каталог бензинових газонокосарок і підбирайте найкращу модель для домашнього користування.

У нашому асортименті представлена продукція та інших компаній, які з кожним роком все більше завойовують ринок та прагнуть покращити модельний ряд. Це:

- Vitals;

- Oleo-Mac;

- Stiga;

- Foresta;

- Solo.

Приймаючи рішення над тим, яку краще вибрати косарку для трави, зовсім не обов'язково зупинятися на найпотужнішій, найпродуктивнішій і найдорожчій. Потрібно покладатися на те, що потужні агрегати підходять для обробки великих площ зі складним рельєфом. Якщо у вас площа газону не перевищує 30-35 кв. м., тоді можна купити газонокосарку середньої потужності, невелику за габаритами, маневрену.

Важливим чинником вважається діаметр коліс: що більше колеса, то легше ними переміщати косарку. Кращою буде та газонокосарка, яка підходить вам за фінансовими можливостями та технічними параметрами.

Купуючи в нашому магазині, ви зможете отримати повноцінну консультацію досвідченого менеджера. Ми надаємо тільки оригінальний товар із сертифікатами та гарантією. У разі потреби звертайтеся до «Інструменту центру» для профілактики або діагностики газонокосарки, проведення не гарантійного ремонту.