Зміст

  1. Важливі параметри при виборі приладуs
  2. Різниця між 1-фазними та 3-фазними стабілізаторами
  3. Правильний вибір вихідної потужності
  4. Точність стабілізації
  5. Два діапазони вхідної напруги
  6. Вибір обладнання від Eleks

Стабілізатор напруги використовується для безпечної роботи електроапаратури. Коли відбуваються зниження або підвищення напруги, то дані прилади спрацьовують, підтримуючи вихідний сигнал в бажаних параметрах.

Важливі параметри при виборі приладу

- Фазність, при якій може працювати прилад (однофазний або трифазний);

- Вихідна потужність;

- Точність стабілізації;

- Діапазон стабілізації;

- Система індикації;

- Тип пристрою;

- Кліматичні умови для роботи.

Різниця між 1-фазними та 3-фазними стабілізаторами

Для застосування у побутовому чи офісному секторі підійдуть однофазні моделі. Вони працюють від мережі в 220 В для забезпечення безпеки для такої загально використовуваної техніки, як обігрівачі, електрочайники, бойлери, оргтехніка, системи сигналізації та інше. Домашній стабілізатор напруги  може виглядати так:

У промисловому секторі, де використовується трифазний струм 380 В (електромотори, насоси, печі, об'єкти зв'язку тощо) знадобиться відповідний стабілізатор. З практичної точки зору краще набувати кілька однофазних стабілізаторів напруги, ніж один трифазний. У випадках, якщо пропаде напруга на одній із фаз, трифазний прилад повністю відключить все обладнання.

 

Правильний вибір вихідної потужності

Особливої уваги вимагає вибір потужності стабілізатор напруги. Якщо, наприклад, встановити прилад з невеликою потужністю, можуть виникати ситуації, пов'язані з частими перезавантаженнями і відключеннями.

Розрахувати потрібну потужність можна шляхом підсумовування потужностей електричних приладів, які потрібно захищати від перевантажень. Як правило, на електричних приладах вказують актуальну потужність, що обчислюється Вт. Ці показники потрібно перевести у ВА, споживану потужність. Найкраще купувати стабілізатор, потужність якого вища на 20-25% від отриманої цифри.

Точність стабілізації

Максимальний перепад показників вихідної напруги порівняно з номінальним, відбивається на точності стабілізації. Цей показник не повинен перевищувати 10%.

У паспорті до обладнання повинне вказуватися допустиме відхилення напруги.

Діапазони вхідної напруги

  1. Робочий діапазон, де підтримується номінальний показник стабілізації.
  2. Граничний діапазон показує межі мережевих значень.

Коли виходить напруга за межі зазначеного діапазону, то відбувається знеструмлення, стабілізатор напруги продовжує свою роботу.

Вибір обладнання від Eleks

Стабілізатори необхідні аварійного харчування, коли відбуваються збої у роботі стаціонарного джерела питания. Вони мають масу переваг:

- запобігають можливості втрати даних;
- забезпечують безперебійне харчування;
- вирізняються низьким шумом у порівнянні з генераторами для резервного копіювання;
- мають доступну вартість та презентабельний зовнішній вигляд.

Щоб не було занепокоєння у надійності та довговічності стабілізаторів напруги, ми рекомендуємо підбирати прилади від компанії Eleks