Землевласники та фермери мають у своєму розпорядженні велику кількість техніки, необхідної для обробки землі та вирощування продуктів харчування. Культиватори та мотоблоки набули свого широкого поширення у сільській місцевості, а також у спеціалізованих господарствах та виробничих компаніях.

Ця надійна техніка потрібна для обробки ґрунту, розпушування, прополювання бур'янів у теплий період року. Вона без проблем уміщається у причепі і просто незамінна для дачних ділянок. Якщо взяти потужний прилад, він зможе обробити до 2 Га безупинно. Тут є велика ймовірність того, що працівник втомиться, а не сама техніка.

 

Якщо можна було б створити ієрархічний ланцюжок, то культиватор стояв би в ньому на нижньому щаблі. Далі б йшов мотоблок, а нагорі ми побачили б сімейство тракторів. При цьому не можна недооцінювати важливість культиватора в господарстві або на фермі.

Його конструкція складається із силового блоку для пересування обладнання. Для виконання функцій застосовують такі елементи, як плуг, фреза, косарка і т.п. Залежно від типу оброблюваного ґрунту, розрізняють такі різновиди культиваторів:

- парові, необхідні для міжрядної або суцільної обробки;
- просапні, які використовуються для видалення бур'янів та розпушування;
- садові (лісові) для робіт у саду, пов'язаних із видаленням зайвих бур'янів.

З яких вузлів складається культиватор?

Жорстка зварена рама – це основна частина культиватора. Вона утримується на пневматичних колесах, які можна регулювати висотою. Гвинтовий механізм, розміщений на півосях коліс, рухає культиватор. Об'єм циліндропоршневої групи та вид двигуна визначають потужність агрегату.

Різновиди та ключові особливості культиваторів

Виділяють два види культиваторів залежно від споживаних енергоресурсів:

- ручні електрокультиватори;
- мотокультиватори.

Перший варіант техніки дозволяє обробляти не більше 3 соток, тому що потужність моторів таких культиваторів не може перевищувати 3 л. Роботи ще й обмежені завдовжки кабелю. Під час виконання робіт слід стежити за інтенсивністю обробітку землі. За наявності автоматичного відключення у разі перегріву може відбутися плавлення обмотки і тоді буде потрібно заміна всього двигуна.

Ручний мотоблок дуже простий у догляді. В інструкції з експлуатації ви можете дізнатися про дозування, технологічні операції, навантаження тощо. Дуже легко можна розібратися з процесами чищення робочих органів, мастила вузлів, що рухаються, і заправки змащувальною речовиною.

Щоб підібрати зручний та ергономічний культиватор, зорієнтуйтеся за ваговими категоріями. Це можуть бути легкі, середні та важкі моделі. Розглянемо їх відмінності докладніше.

  1. Легкі. Ваговий діапазон становить від 9 до 30 кг. Потужність при цьому може бути 1-3,5 л. Моделі можуть працювати від електродвигуна або від бензинового двигуна. Вони мають низку переваг:
    - мала вага;
    - невелика ціна;
    - мобільність;
    - розмір робочого ножа до 35 см.

Такі культиватори застосовуються квіткарями і дачників, як у міському середовищі, так і в сільській місцевості. Вдалим варіантом може стати культиватор SRC 36 від компанії Stiga. Органи управління приладу розміщені так, щоб працівникові було неважко працювати на садовій ділянці. Потужності 2,6 л.с. цілком достатньо для якісної обробки землі на невеликій ділянці.

Хороша альтернатива з такою ж потужністю має компанія Al-Co - модель MH 350-4. Більш детально з цим агрегатом можна ознайомитися з даної лінку.

  1. Середні. Ваговий діапазон таких культиваторів становить 40-65 кг, а потужність від 3 л. до 6 л.с. Це потужні та водночас дуже доступні за ціною прилади, які ідеально підходять для робіт на площі понад 6 соток. Їх не можна відносити до категорії професійного обладнання, але за рахунок підвищеної потужності та надійності в експлуатації мешканці сільської місцевості використовують культиватори з причепом. Жорстка рама витримує великі навантаження. При догляді за технікою потрібно мінімум зусиль: своєчасне очищення і змащення елементів, що рухаються.
  2. Важкі. Експлуатувати ці моделі можуть виключно чоловіки, адже їхня вага стартує від 70 кг і вище. Вся справа в конструкції, масивності ключових вузлів, а також наявність двигунів потужністю від 5,5 л.
    У будь-якому випадку, найкращий мотокультиватор ви знайдете у нас у магазині  Дивіться каталог та робіть свій вибір.

Мотоблоки, основні частини та функціональні можливості

Серед вітчизняних аграріїв стрімку популярність набирають мотоблоки. Вони можуть успішно справлятися з оранням землі, покосом трави, перевезенням вантажів, посадкою та збиранням урожаю. Міні мотоблоки для грядок дозволяють заощаджувати час та працересурси, спрощують роботу по господарству.

Мотоблоки оснащуються бензиновим або дизельним двигуном. Вони поділяються на 2 категорії: легкі та важкі. Але можна сказати, що це умовний поділ, адже деякі виділяють крім двох вищезгаданих, ще надлегкі моделі, а також середні агрегати. Номінальна потужність легких мотоблоків становить 1-6 л. Громіздкі двигуни з потужністю до 12 л. встановлюються на важких моделях.

Трансмісія такої техніки, як мотоблок, може бути представлена:

- зубчастої;
- зубчасто-черв'ячний;
- ремінно-зубчасто-ланцюговий.

Елемент класичного приладу є зубчаста трансмісія. Це дуже великогабаритна та надійна трансмісія, яка буває конічного або циліндричного типу. У легких моделях мотоблоків встановлюють зубчасто-черв'ячну трансмісію. Її конструкція проста і легко піддається ремонту у разі потреби. Тут вертикальний колінвал, черв'ячний та зубчастий редуктори.

Останній варіант трансмісії, ремінно-зубчасто-ланцюгова, поставляється здебільшого з автоматичною муфтою зчеплення. Для використання в домашніх умовах найбільш підходящими є прилади з такою трансмісією, адже вона є компактною і не збільшує розміри мотоблока.

Яка відмінність мотоблоку від культиватора?

Щоб розібратися у відмінностях культиватора та мотоблоку, необхідно знати не тільки конструкційні особливості, але й де обладнання краще застосовувати.

Для щоденної обробки землі, посадки та висадки овочів, вирівнювання ділянки та облагородження зелених насаджень застосовуються культиватори. Коли зустрічається цілина, варто купувати більш важкі моделі, вага яких може становити 50-60 кг. Культиватор середньої тяжкості можна використовувати у випадках коли земля попередньо зорана трактором. Для цих цілей добре підходять мотокультиватори Хускварна, Штиль, Стига та інші.

Компактні розміри та невелика вага актуальні при роботах на клумбах та у теплицях. Тут можна брати міні моделі. До речі, ціна на електрокультиватори такого типу доступна в нашому магазині.

Мотоблок корисний у господарстві, якщо ви потребуєте додаткового застосування причепа або активної навішування. При підборі такого обладнання звертайте увагу на вагу: чим він більший, тим зручніше керуватиме мотоблоком з наважкою. Дивіться моделі, вага яких не менше 70 кг. Наприклад, дизельний мотоблок Weima WM1100ВЕ6. Це наднадійне обладнання для культивації, оранки, розпушування земельних ділянок. Його дуже раціонально можна використати на великих фермерських господарствах. Явні переваги суттєво розширюють функціональні можливості та роблять прилад незамінним при обробці землі: потужність двигуна 9 л.с., ширина культивації – 1 100 мм, наявність електростартера, валу відбору потужності, реверсного руху, пневматичних коліс.

Покупці, які хочуть придбати культиватори та мотоблоки у нас, отримують великі переваги та грошову вигоду. Наш магазин надає зручний фільтр за різними параметрами техніки. Ціна на електрокультиватори та інше обладнання дуже вигідна порівняно з іншими інтернет-магазинами.

Наші консультанти добре знаються на технічних особливостях пристосувань для обробки землі, завжди можуть запропонувати вам відповідні варіанти для вибору, виходячи з бажаних параметрів та цінового діапазону. Звертайтеся до нас, щоб отримати ефективний пристрій для своєї ділянки.